subota 11.04.2015.
19:55

Lider šampionata poražen u Parmi, otpisani "Dukali" tek drugi tim, posle Đenove koji je skinuo skalp šampionu. Kaljari sve bliži drugoj ligi!

Beta/AP Photo/Marco Vasini

Juventus bez nekolicine prvotimaca, mislima već na utakmici protiv Monaka, u utorak.

Parma za čast i za svoje navijače koji su napunili "Tardini" iako je klub davno ispao, a njegova budućnost je neizvesna.

U prvom delu posle ravnopravne igre je Juve stvorio dve šanse. Posle udarca Vidala glavom je odbrana Parme rasčistila sa gol linije, da bi se mlađani Koman sam našao ispred Mirante, ali je ostalo 0:0.

U drugom delu Parma mnogo hrabrija i otresitija, Juve je stao, za jalovu igru su kažnjeni posle sat vremena kada je Hoze Mauri sjajnim udarcem posle povratne lopte matirao Storarija.

Probao je Alegri sa tri špica, ali Juventus je teško stizao do gola svog nekadašnjeg omladinca Mirantea.

Do kraja, malo previjanja fudbalera Parme, ali stvarno su pokazali veliko srce, Juventus je odigrao bez žara i zasluženo je poražen, tek drugi put u sezoni. Roma ima priliku da smanji prednost "Bjankonera" na 11 bodova, ali to neće promeniti ništa, Juve će bez problema odbraniti titulu.

Inače u ekipi Juventusa je debitovao 17-godišnji Matija Vitale, inače najmlađi debitant u Juveu još od 1995.

Gol Maurija možete videti ovde.

Italy Soccer Serie A

Na "Marasiju" otvorena igra, dosta prilika na obe strane, ređale su se šanse, ali smo odluku videli u nastavku.

Đenova je za pet minuta golovima Nijanga i Jaga Falkea stigla do prednosti i osvojila bodove u meču koji je mnogo više značio Kaljariju.

Probao je Zeman sa izmenama, veliku priliku je promašio Žoao Pedro koji je bio sam ispred Lamane.

Za Sarde opstanak je sve dalji, Atalanta ima četiri boda više iznad crte, a sutra igra protiv Sasuola koji je bezbedan, pa bi pobedom tim iz Bergama otišao na velikih +7.