subota 08.08.2020.
23:00

Sve je bilo rešeno nakon prvih 45 minuta.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Fudbaleri Barselone ostvarili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona pošto su večeras na domaćem terenu savladali Napoli rezultatom 3:1.

Prvi meč u Napulju završen je 1:1.

Gosti su na Nou Kampu nešto bolje otvorili meč, ali sve je ubrzo palo u vodu već u desetom minutu.

Odlično nabačenu loptu Rakitića iz kornera iskoristio je Klemen Lengle koji je glavom savladao Ospinu. Tom prilikom Čakir se dvoumio da li da dosudi faul u napadu, ali je procenio da je situacija čista.

Već u 23. minutu Barsa stiže do novog gola. Trenutak magije Lea Mesija koji je prevario nekoliko čuvara i u gužvi u padu pogodio desni ugao gola Napolitanaca doneo je veliku prednost španskoj ekipi u nastavku meča.

Sedam minuta kasnije, Mesi je ponovo pogodio nakon lepog prijema, ali je gol bio poništen zbog igranja rukom.

Lengle Mesi Serhi Roberto Suarez Barselona

U 45. minutu nakon što je Kulibali udario Mesija dosuđen je penal, a siguran sa bele tačke bio je Luis Suarez.

Do kraja prvog dela igre videli smo još jedan penal, ovoga puta na drugoj strani, pa je Lorenco Insinje iskoristio jedanaesterac da smanji zaostatak svog tima u poslednjim trenucima poluvremena.

Nastavak susreta protekao je nešto mirnije, nismo videli ozbiljniju priliku sve do pokušaja Lozana.

Uspeo je Napoli da pogodi u 81. minutu, strelac je bio Milik, međutim on se nalazio u ofsajd poziciji, te je pogodak bio opravdano poništen.

Italijani su imali terensku inicijativu u finišu susreta, ali nisu uspeli da slome otpor domaćina.

Barselona će se u četvrtfinalu Lige šampiona sastati sa Bajernom iz Minhena koji je večeras eliminisao Čelsi.

Taj meč igra se 14. avgusta od 21 sat na stadionu "Svetlosti" u Lisabonu.