Hrvatska iskopirala Jugoslaviju!

četvrtak 09.11.2017.
21:38

Reprezentacija Hrvatske je na pravom putu da se plasira u Rusiju nakon prvih 45 minuta igre protiv Grčke.

Epa/Oliver Matthys

Hrvatska je uspešno započela utakmicu protiv Grčke.

Nakon što je golman Karnezis napravio neverovatnu grešku, Kalinić mu je oteo loptu, a nakon rušenja i penala, Modrić je bio siguran za 1:0.

Kalinić je povisio na 2:0, Sokratis smanjio na 2:1 glavom, ali je Perišić nakon kontre uspeo da glavom donese konačnih 3:1 kada je prvo poluvreme u pitanju.

Ono što je veoma zanimljivo, jeste da u evropskim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u baraž mečevima nikada niko nije dao tri gola u prvom poluvremenu još od 1997. godine kada je Jugoslavija savladala Mađarsku sa 7:1 i 5:0 u dvomeču.