22:35

Na sedam kola do kraja Juventus je sve bliži tituli nakon još jednog trijumfa na svom terenu.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nakon još jednog meča italijanske Serije A, Juventus je sve bliži tituli šampiona.

Fudbaleri Juventusa su danas u okviru 31. kola Serije A uspeli da savladaju Kjevo sa 2:0 golovima Iguaina u 23. i 84. minutu.

Nije bilo preterano zanimljivo sve do 23. minuta kada smo videli jedini gol na meču.

Paulo Dibala je odlično prošao po desnoj strani, uspeo je da uputi povratnu loptu, a na nju je natrčao Gonzalo Iguain i smestio je u mrežu golmana Sekulina.

Bolji je bio Juve dosta u prvom poluvremenu, imali su par prilika, ali više golova od jednog pomenutog nije bilo.

U nastavku, Kjevo malo ofanzivniji, čak su i više pretili od Juventusa u pojedinim trenucima, ali bez konkretnog rešenja za Bufona.

Ipak, prvu šansu je imao Iguain, koji je šutirao sa ugla šesnaesterca, ali je njegov udarac prošao pored desne stative.

Šanse su imali i Dibala, kao i Iguain do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo, sve do 84. minuta.

Tada je Dibala uspeo da izmeša odbranu Kjeva, da doda Lihštajneru koji upošljava Iguaina, a ovome nije bilo teško da ponovo nakon varke prevari golmana Kjeva.

To je i bilo sve od ove dve ekipe za danas, ova pobeda Juventus dodatno približava tituli šampiona Italije, pošto sada imaju devet bodova više u odnosu na Romu koja ima i meč manje.

Da napomenemo još i da je Ivan Radovanović danas odigrao čitav meč.