Ikardi se vratio, Inter rasturio Đenovu! Rimljani bez pobeda!

sreda 03.04.2019.
23:02

Poraz Lacija, pobeda Intera, remi Rome i Fiorentine u glavnim utakmicama dana u Seriji A.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

SPAL je dočekao Lacio na svom terenu, dobro se branio i na kraju - odbranio i pobedio. Ekipa Simonea Inzagija je jurila pobedu ne bi li bila korak bliže Ligi šampiona, ali nije uspela da probije dobro organizovanu ekipu iz Ferare.

Na kraju, na stadionu "Paolo Maca" domaćin je slavio golom u 90. minutu meča preko Petanje iz penala.

Sergej Milinković-Savić je igrao svih 90 minuta za goste, beležimo njegov žuti karton u 57. minutu.

Roma je dočekala Fiorentinu na svom terenu, dva puta gubila i dva puta je stizala rezultat.

Ekipa Klaudija Ranijerija nije uspela da savlada goste iz Firence koji su bili i više nego ravnopravan rival, pa će Ranijeri imati vraški težak posao do kraja prvenstva ukoliko misli da ekipu uopšte vidimo u Evropi naredne sezone.

Gosti iz Firence su stigli do prednosti preko Pecele u 12. minutu utakmice, da bi Zaniolo izjednačio u 14. minutu. Žerson je gostima doneo novu prednost u 51. minutu, da bi Peroti postavio konačnih 2:2 šest minuta kasnije.

Nikola Milenković na jednoj i Aleksandar Kolarov na drugoj strani su često bili i u duelima, a obojica su dobili po žuti karton i odigrali su po 90 minuta.

Torino je sustigao Romu na tabeli, slavio je golovima Belotija protiv Sampdorije. Beloti je bio strelac u intervalu od dvanaest minuta, prvo je u 34. doneo prednost svom timu, da bi u 1. minutu nadoknade prvog poluvremena postavio 2:0. Konačnih 2:1 postavlja Gabijadini u 83. minutu.

Frozinone je imao imperativ pobede protiv Parme, a na kraju je nakon petnaest minuta nadoknade slavio sa 3:2.

Frozinone je preko Pinamontija stigao do prednosti od 1:0 u 13. minutu, da bi pet minuta kasnije Barila izjednačio rezultat. Valcania je u 2. minutu nadoknade prvog poluvremena povisio na 2:1, da bi iz penala Ćeravolo izjednačio na 2:2.

Izgledalo je kao da će to biti konačan rezultat, ali ne, penal je suđen u 4. minutu nadoknade, čekalo se do 13. minuta da se izvede nakon VAR tehnologije, da bi Siofani doneo pobedu domaćima.

Pogledajte situaciju OVDE.

Utakmicu Đenove i Intera obeležio je povratak u startnu postavu Maura Ikardija. Već u 15. minutu Galjardini je doveo goste u prednost, da bi u 39. Romero dobio crveni karton nakon što je kao poslednji igrač zaustavio Ikardija.

Upravo je Ikardi postigao gol iz penala u 40. minutu za 0:2. Inter je hitao ka pobedi i samo je čudo moglo da se desi da Inter ne odnese tri boda.

U nastavku Perišić u 54. i Galjardini svojim drugim golom u 81. minutu postavljaju konačnih 0:4.

Roma - Fiorentina 2:2
Đenova - Inter 0:4
SPAL - Lacio 1:0
Torino - Sampdorija 2:1
Frozinone - Parma 3:2