Imobile rešeta, Lacio slavio u Đenovi, mladi napadač "Grifona" ispisao istoriju!

nedelja 17.09.2017.
22:58

Fudbaleri Lacija nastavili su sa dobrim igrama u italijanskoj Seriji A.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

"Nebeskoplavi" su slavili u četvrtom kolu Serije A na "Luiđi Ferarisu", na kraju je bilo 2:3 (0:1) za goste iz prestonice.

Poveli su golom Bastosa u 13. minutu, on je pokupio loptu nakon slobodanjaka koji je sjajno izveo Milinković-Savić. Srpski internacionalac je odlično šutirao, golman domaće ekipe je nekako uspeo da sačuva mrežu, ali je na odbitak naleteo Bastos, koji je lako sproveo loptu u mrežu.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a onda smo u nastavku gledali sjajan meč.

Najpre je Pelegri uz puno sreće poravnao rezultat u 57. minutu, lopta mu se srećno odbila od defanzivaca Lacija, a onda je i njegov udarac izblokiran, ali se lopta ušunjala iza leđa Strakoše.

Nakon toga, na scenu stupa Imobile. Lukaku je dobro prošao po levoj strani, poslao loptu kroz noge čuvaru do Imobilea, a Italijan rutinski trese mrežu Đenove za novu prednost Lacija.

Ipak, samo tri minuta kasnije, 16-godišnji Pelegri ispisuje istoriju, on postiže svoj drugi gol na meču, pa je tako postao najmlađi igrač koji je postigao više od jednog gola na utakmicama u okviru "liga petice".

Konačan rezultat postavlja Imobile, lukavo je presekao pas zadnje linije Đenovljana, sjurio se ka golu domaće ekipe i lobom prevario golmana "Grifona". Igrao se 82. minut.

Lacio je tako nastavio sjajnu seriju, četvrti su sa 10. bodova, dok je Đenova ostala sa samo jednim bodom na 16. mestu na tabeli. Treba istaći i da je Imobile postigao i svoj šesti gol u Seriji A ove sezone, peti na poslednja dva susreta u italijanskom šampionatu (između je postigao i gol u Ligi Evrope protiv Vitezea).