utorak 15.12.2015.
23:19

Alesandrija je priredila prvorazredno iznenađenje, dok je Inter bez većih problema uspeo da se plasira u četvrtfinale.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Alesandrija je nakon produžetaka uspela da na "Luiđi Ferarisu" izbaci iz daljeg takmičenja Đenovu. Maras je doveo goste u prednost od 1:0 u 46. minutu, da bi u nadoknadi vremena Đenova ipak stigla do produžetaka golom Pavoletija na asistenciju Burdisa.

Ipak, u 113. minutu nastaje ludnica među redovima gostiju, Bokalon je doneo veliku radost navijačima i fudbalerima Alesandrije, kluba koji je nastao 1912. godine i kome je najveći uspeh finale Kupa 1936. godine.

Ovo je prvi put da ovaj sadašnji trećeligaš igra četvrtinele Kupa Italije još od pomenute 1936.

Inter je bez veći problema slavio sa 3:0 protiv Kaljarija na svom terenu, a golove su postigli Palasio, Brozović i Perišić.

Adem Ljajić nije igrao na ovom meču, kao i velika većina prvotimaca Intera.

Inter čeka pobednika meča Verona-Napoli, dok Alesandrija čeka pobednika utakmice Roma-Specija.