22:40

Ponovo je Inter prvi na tabeli, makar na kratko.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Ne da se Inter ove sezone.

Izabranici Lučana Spaletija su uspeli da slave na gostovanju Kaljariju sa 1:3, bila je to pobeda na mišiće, ali i pobeda koja im je donela prvo mesto na tabeli, makar na kratko.

Inter je danas koristio svoje šanse, a nije ih imao puno, i upravo je to razlog njihova tri boda u ovom meču.

Prvi gol viđen je u 29. minutu utakmice, Kandreva je centrirao sa desne strane, Perišić je uklizao i "na tacnu" poslužio loptu Mauru Ikardiju koji donosi prednost Interu.

U 55. minutu novi gol u mreži Kaljarija, bila je to fenomenalna akcija Intera, stigla je lopta opet do Kandreve, on je uposlio Brozovića koji gađa nebranjeni deo mreže za 0:2.

Domaći se nisu predavali, pokušali su da stignu makar do utešnog gola, i to su i učinili u 71. minutu.

Pavoleti je centrirao sa desne strane, tamo je loptu dočekao Farago, 1:2 i dvadeset minuta nade za ekipu sa Sardinije.

Ipak, Mauro Ikardi rešava pitanje pobednika golom u 83.minutu utakmice, lopta mu je legla, gađao je iz sve snage u ugao ipogodio za konačnih 1:3.

Inter sada drži prvo mesto, ali videćemo do kada, pošto sutra svoj meč igra Napoli protiv Udinezea u gostima. Kaljari je sada na 13. mestu sa 15 osvojenih bodova, prekinuli su niz od dve uzastopne pobede.