subota 24.10.2015.
22:40

Manćinijev tim stigao do boda protiv Palerma, po igri nisu ni zaslužili više.

BETA/AP Photo/Alessandro Fucarini

U prvom poluvremenu Inter gotovo nije postojao na terenu. Palermo je dominirao, izveo nekoliko opasnih akcija, Vaskez je primorao na intervenciju Handanovića, a Slovenac je odbranio još jedan pokušaj najboljeg igrača Palerma.

Probao je Đilardino glavom, ostalo je 0:0 na poluvremenu, a tim rezultatom su mogli da budu zadovoljniji gosti.

U nastavku nešto bolja igra Intera, posle par opasnih napada, Jovetić je kao rukom poslužio Bijabijanija, lopta na drugu stativu, Perišiću je ostao lakši deo posla, 1:0 za goste.

Činilo se tada da će Manćinijeva ekipa kao i u uvodnim kolima prvenstva posle loše igre dobiti meč. Ali, nakon kornera je Franko Vaskez raspalio po lopti, a Đilardino je na sebi svojstven način bio najspretniji u petercu, 1:1.

Posle toga je Palermo imao par poluprilika, Muriljo je dobio crveni karton, a Inter je bio opasniji sa igračem manje, u jednoj situaciji je bio sebičan Guarin, a mogao je i Jovetić bolje da reaguje u završnici.

Ljajić je ušao u igru u poslednjih dvadesetak minuta, uneo dosta živosti u igru gostujućeg tima, ali čini se da mu je kasno pružena šansa. Pripremio je veliku šansu Bijabijaniju u samom finišu, ali je ostalo 1:1.

Golove sa "Barbere" možete videti ovde.

U meču koji je igran od 18 časova, Delio Rosi je spasao posao posle pobede Bolonje u Modeni protiv Karpija.

Duel očajnika dobili su Felsinei, iako je domaćin poveo preko Leticije, nakon akcije iskusnog Borijela. Ali, Lolo je dobio crveni karton, pa je u drugom poluvremenu gost uspeo da stigne do preokreta.

Gastaldelo je izjednačio, ali to nije bilo sve. Beleca je savladao Masina u nadoknadi pa je mali derbi Emilija Romanje pripao gostima.

U prvom meču dana, Empoli je uz debitantski gol Krunića savladao Đenovu. Izveštaj možete pročitati ovde.