Inter zalečio evropske rane, Kaljari vodio do 77. minuta, a onda je usledio munjevit preokret!

Autor: Aleksandar Golubović
nedelja 13.12.2020.
14:40

Za 15-ak minuta odbrana Kaljarija čak tri puta kapitulirala.

Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Intera stigli su do četvrte uzastopne pobede u Seriji A pošto su nakon preokreta slavili na gostovanju Kaljariju na Sardiniji 3:1.

Bez obzira na daleko bolji početak "neroazura" i nešto izglednije prilike, Kaljari je do 15-ak minuta pre kraja meča imao daleko ozbiljnije prilike i činilo se da će makar sačuvati bod.

Inter je krenuo silovito na Sardenja Areni. Već u 10. minutu pokušao je Romelu Lukaku, a samo dva minuta kasnije oprobao se i Alesandro Bastoni, čiji udarac je završio tik iznad prečke.

U narednim napadima ponovo se oprobao Lukaku, a zatim i Aleksis Sančez, međutim promene rezultat nije bilo.

Novo uzbuđenje dogodilo se u 24. minutu kada je Sančez posle sjajnog solo-prodora šutirao, ali mu je izvanredni golman domaćih zaustavio udarac.

Kazna je usledila u 42. minutu u režiji Rikarda Sotila. Bio je to izvrstan udarac mladog italijanskog napadača iz prve, lopta je završila u maloj mreži.

Okuraženi domaćin je mogao u nadoknadi vremena da dotuče goste iz Milana, ali je pokušaj Leonarda Pavoletija bio neprecizniji od Sotilovog.

Drugo poluvreme proteklo je u velikoj borbi dva tima, a monotiniju je prekinuo gol Nikola Barelje, koji je sjajno reagovao na odbijenu loptu i udarcem iz prve pod prečku doneo poravnjanje rezultata gostujućem timu.

A onda je usledio ključan momenat utakmice. Akraf Hakimi se povredio, a umesto njega je ušao Danilo D'Ambrozio, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Nakon samo minut na terenu iskusni italijanski vezista je doneo pobedu Interu.

Barela je centrirao, a D'Ambrozio sjajno skočio na drugoj stativi. Slavlje je moglo da usledi.

Domaćin je krenuo na sve ili ništa, što je iskoristio Romelu Lukaku u četvrtom minutu nadoknade. Belgijanac je iskoristio eksplozivnost i posle trka dugog više od pola terena rutinski smetio loptu u gol.

Inter je ovom pobedom došao na samo dva boda od lidera Milana, koji večeras dočekuje Parmu i od čijeg ishoda će zavisiti poredak na tabeli nakon 11. kola.