23:44

Dugo je Inter jurio prednost Parme, na kraju ipak uspeo da dođe do preokreta.

Beta/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Utakmicom između Parme i Intera kompletirano je 28. kolo Serije A.

Parma je rano povela, dugo je vodila, ali na kraju ipak Inter dolazi do sva tri boda - 1:2! ''Neroazuri'' su tako zadržali četiri boda više od četvrtoplasirane Atalante.

Igrao se 15. minut meča, kada je Parma povela, Kucka je dugom loptom sa desne strane terena pronašao Žervinja u kaznenom prostoru Intera, ovaj je majstorskim driblingom poslao Kandrevu u reklame, a onda preciznim udarcem savladao Handanovića - 1:0.

Minimalnu prednost Parma je uspešno održavala, ali kako se bližio finiš meča, Inter je postajao sve konkretniji.

U 78. minutu Lukaku je imao opasan pokušaj sa distance, zamalo neprecizan, potom je Inter još jednom pripretio, a na izjednačenje se čekalo do 84. minuta. Ešli Jang je izveo korner sa desne strane, Lautaro je vratio loptu na peterac za De Fraja, koji ovu priliku ne propušta i Inter je izjednačio - 1:1.

Usledili su protesti Kucke, što mu sudija Mareska nije oprostio, pokazao mu je drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Time je ekipa Parme bila dodatno uzdrmana, a svi njihovi napori da u ovom meču dođu do bar jednog boda pali su u vodu u 87. minutu, kada je Mozes sa desne strane centrirao pred gol Parme, gde je pažnji rivala umakao Alesandro Bastoni i bez problema završio ovu akciju - 1:2.

Parma je ovim porazom ostala na osmom mestu, sada sa šest bodova manje od šestoplasiranog Napolija, koji je ranije danas savladao SPAL sa 3:1.