Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 06.07.2020.
21:33

Majstorija švedskog napadača nedovoljno za Real Sosijedad.

Fudbaleri Levantea i Real Sosijedada remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u 34. kolu La Lige.

Oba gola pala su na samom početku utakmice, pošto je već u 12. minutu Aleksander Isak maestralnim udarcem, u stilu Zlatana Ibrahimovića postigao efektan pogodak za 0:1. Ovim sjajnim potezom, Isak je potvrdio da ga sa razlogom u domovini, a i širom Evrope nazivaju novim Zlatanom Ibrahimovićem.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Rokina je pronašao Moralesa fenomenalnim dugim pasom, a ovaj postigao gol za konačnih 1:1.

Levante je u drugom poluvremenu bio konrektniji, imao je bolje šanse, dok je Sosijedad imao još jednu dobru kada je Isak proigrao Portua, ali promene nije bilo.

Sosijedad je ovim remijem opet propustio priliku da uhvati poslednji voz u borbi za Ligu šampiona i ostao je sedmi na tabeli sa 51 bodom. Levante je na sigurnoj 12. poziciji sa 43 boda.