četvrtak 24.03.2022.
22:59

Makedonci pobedili na jedini mogući način.

EPA-EFE/CARMELO IMBESI

Drugi put uzastopno nećemo gledati Italiju na Mundijalu i to je zaista velika vest za svetski fudbal, Severna Makedonija je uspela da pobedi sa 0:1 na stadionu "Renco Barbera" u Palermu i to golom u poslednjim minutima utakmice, odnosno u drugom minutu nadoknade.

Statistika kaže da je Italija šutnula 32 puta ka golu protivnika, za razliku od protivnika koji je šutnuo svega četiri puta, a korneri? Čak 16 puta su izveli domaći, gosti niti jednom.

I onda taj 92. minut i sumrak u Palermu, Italija je izgubila sve.

Da li bi Italijani dali svoju krunu sa Evropskog prvenstva za učešće na ova dva Mundijala?

Šta još kaže statistika?

Italija je po prvi put izgubila utakmicu kod kuće u kvalifikacijama za Mundijal, Španci i Brazilci su ostali jedini koji nikada sebi nisu dozvolili poraz na svom terenu.