nedelja 31.01.2021.
18:38

"Kopljanici" iskoristili poraz PSV-a u Roterdamu.

EPA-EFE/Olaf Kraak

Fudbaleri Ajaksa rutinski su rešili gostovanje u Alkmaru slaveći protiv domaćeg AZ-a sa ubedljivih 3:0 u meču koji ih je učvrstio na čelu tabele holandskog šampionata.

Timu našeg Dušana Tadića bila je potrebna pobeda kako bi i bodovno materijalizovali poraz glavnog konkurenta PSV-a u derbiju protiv Fejnorda.

Veliki posao izabranici Erika Ten Haga uradili su već u 14. minutu kada je mladi brazilski napadač Antoni izuzetno inteligentno šutirao u dalji ugao gola domaćih.

Prethodno ga je uposlio Sebastjan Ale nastavivši sa izuzetnim partijama od dolaska iz Vest Hema.

Vodeći gol dao je vetar u leđa gostima iz Amsterdama da nastave da atakuju, a do kraja poluvremena velike šanse promašili su Davi Klasen, Edson Alvarez i Tadić.

To je u 33. minutu mogao da kazni Albert Gudmunson, ali je njegova dva pokušaja sjajno pročitao Andre Onana.

Gudmundson je i u drugom poluvremenu propustio izuzetnu šansu, a to je na isteku jednog sata igre iskoristio Klasen nakon lepe asistencije Tadića.

U nastavku meča odličnu šansu propustio je Frederik Midsjo, opet zahvaljujući izvanrednom Onani.

Tačku na meč stavio je David Neres u četvrtom minutu nadoknade vremena posle izvanredne asistencije Tadića.

Ajaks je nakon ovog trijumfa pobegao PSV-u sedam bodova, dok je AZ nakon drugog uzastopnog poraza ostao na petom mestu.