Iznenađenje u Grčkoj, Olimpijakos ispao u četvrtfinalu kupa!

četvrtak 28.02.2019.
21:33

"Crveno-beli" iz Pireja ostali bez prvog trofeja ove sezone.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Olimpijakos je imao velikih problema prethodnih godina, napravili su ove sezone dobru ekipu i beleže sve bolje rezultate, pa je veliko iznenađenje da nisu uspeli da se plasiraju među četiri najbolje ekipe u Kupu Grčke.

Za rivala su u četvrtfinalu dobili Lamiju, devetoplasirani tim tamošnje Superlige, prvi meč u Lamiji okončan je nerešenim rezultatom 3:3.

Danas je odigran revanš u Pireju, Olimpijakos je bio veliki favorit, ali su gosti slavili sa minimalnih 0:1 (0:0), te su tako sa ukupnih 4:3 overili prolaz u polufinale.

Gol odluke pao je u 52. minutu, strelac je bio 33-godišnji napadač iz Španije Đoan Tomas.

U ekipi Olimpijakosa nije bilo srpskog reprezentativca Jagoša Vukovića, dok je na drugoj strani, među stativama pobedničke ekipe stajao Bojan Šaranov, a nekadašnji igrač OFK Beograda, Crvene zvezde i čačanskog Bora Lazar Romanić je prilliku dobio u 58. minutu susreta.

U polufinalu su još Asteras, AEK i aktuelni osvajač PAOK.