nedelja 16.09.2018.
22:45

Fudbaleri Hetafea priredili su pravo iznenđenje na zatvaranju četvrtog kola.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Zavesu na četvrto kolo spustio je duel Sevilje i Hetafea, a gosti su iznenađujuće slavili sa 0:2 (0:2).

Oba pogotka pala su u prvih 45 minuta, a strelac je bio isti.

Najpre je u trećem minutu Molina uočio da se Anhel sjajno ubacuje, proigrao ga je, a ovaj je zatresao mrežu "Rohiblankosa" za 0:1.

Igrao se 38. minut, kada je nesrećna odbrana Sevilje dostavila loptu strelcu prvog gola, koji je izbio sam pred Vačlika i lako ga matirao za 0:2 na "Sančes Pishuanu".

U nastavku, nakon pet minuta igre, Sevilja dolazi do gola, postigao ga je Franko Vaskez, ali ga je glavni arbitar poništio zbog ofsajd pozicije.

Na isteku jednog časa igre, sjajna šansa za Ben Jedera, ali jedan od defanzivaca Hetafea klizećim startom otklanja opasnost.

Na narednu šansu čekalo se do 81. minuta, kada je Vaskez prihvatio jedan odbitak, ali nije uspeo da pogodio okvri gola, te je rezultat ostao nepromenjen.

Ostalo je 2:0 u korist Hetafea do kraja, , koji je tako došao do drugog trijumfa ove sezone i petog mesta na tabeli. Sevilja sa četiri boda na 11. mestu.

Treba dodati da je reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović još jednom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe.