Junajted slavi MekTominaja, Votford eliminisan iz FA Kupa!

subota 09.01.2021.
23:13

"Crveni đavoli" nastavljaju takmičenje.

EPA-EFE/Nick Potts

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Votford 1:0 i plasirali se u četvrto kolo engleskog FA kupa.

Strelac jedinog gola bio je Skot MekTominaj u petom minutu meča posle asistencije Aleksa Telješa.

Levi bek Junajteda je uputio sjajan centaršut iz kornera, a reprezentativac Škotske je poslao loptu glavom u mrežu.

Solidan pokušaj posle kornera imao je i Erik Baili, ali je njegov udarac glavom u 20. minutu završio pored stative.

Priliku do kraja poluvremena imao je i Huan Mata, ali se nije menjao rezultat.

U poslednjih 20-ak minuta meča menadžer domaćih Ole Gunar Solskjer dao je šansu redovnim starterima Antoniju Marsijalu i Markusu Rašfordu, a desetak minuta kasnije u igru je ušao i Nemanja Matić zamenivši Džesija Lingarda.

Do kraja susreta šansu je imao upravo Rašford, čiji udarac je odbranio golman gostiju iz Votforda.

Junajted je tako u istoj nedelji nakon eliminacije iz Liga Kupa nastavio takmičenje u FA kupu, koji je poslednji put osvojio pre pet godina.