Juve preživeo grotlo "Vezuva"!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 02.04.2017.
22:37

Juventus rano poveo, Hamšik spasao Napoli poraza, domaćin bolji u nastavku, ali stiče se utisak kao da su na kraju i jedni i drugi bili zadovoljni remijem. Juventus sada ima +6 u odnosu na Romu.

EPA/CIRO FUSCO

Sjajna atmosfera u Napulju, zvižduci i uvrede za Iguaina, ali kao da su domaći fudbaleri izgoreli u želji, makar u prvom poluvremenu.

Već u 7. minutu "San Paolo" je utihnuo, akcija Pjanića i Kedire, Nemac je priseban, savladao je golmana Rafaela koji je bio među stativama umesto Rejne, muk na tribinama.

Onda je Juventus kontrolisao igru, povukli su se, Napoli je napadao, ali uglavnom stihijski. Imali su nekoliko pokušaja, ali nijednu zrelu šansu.

Juventus

Probali su Insinje i Kaljehon, jednom je Hamšik šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali problem je što je Juve zatvorio prilaze golu, Alegrijeva taktika sa Leminom i Mandžukićem na bokovima je odlično funkcionisala.

U nastavku je sve bilo isto do 60. minuta, a onda je eskplodiralo pod Vezuvom. Prvi put su Martins i Hamšik izigrali odbranu Juventusa, Slovak je pogodio gornji ugao nemoćnog Bufona, 1:1.

Onda se uvukla nesigurnost u redove Juventusa, Asamoa je loše vratio Bufonu koji je morao da ukliza, lopta je pogodila Martensa, krenula van terena, Belgijanac stigao, ali iz nemogućeg ugla pogodio stativu, prava drama u Napulju.

Posle toga je ritam pao, kao da se Napoli izduvao, Juventus je probao uvođenjem Kuadrada i Dibale, ali čini se kao niko nije želeo da izgubi.

Timovi će opet igrati u sredu, u pitanju je revanš kupa, Juve u Napulju brani 3:1 iz prve utakmice.