Juventus je gazda u Torinu, Kvadrado nameštao, Mekeni i Bonući srušili gradskog rivala

subota 05.12.2020.
19:57

Branilac titule stigao u finišu meča stigao do pobede u gradskom derbiju.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa uspeli su u finišu meča da dođu do pobede u gradskom derbiju protiv Torina slavivši na svom terenu 2:1 u meču 10. kola Serije A.

Junak pobede "stare dame" bio je kapiten Leonardo Bonući, koji je u 89. minutu bio najviši u skoku i na asistenciju Huana Kvadrada rešio pitanje veoma uzbudljivog meča.

Gosti su stigli do vođstva već u devetom minutu kada je posle smušene reakcije odbrane domaćih nakon kornera gol postigao Nikolas N'Kolu.

Već u 13. minutu Simone Zaza je zamalo udvostručio prednost "bikova", ali je Vojček Ščesni uspeo da ukroti pokušaj iz peterca italijanskog napadača.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane.

Prvo veće uzbuđenje bilo je u 57. minutu kada je Huan Kvadrado postigao sjajan gol, ali se nakon VAR-a pokazalo da je jedan od njegovih saigrača bio u ofsajdu.

Torino je sačuvao vođstvo pred ulazak u poslednjih pola sata utakmice.

Pirlo je u 71. minutu poslao na teren Aleksa Sandra i Vestona Mekenija izvevši iz igre Adirana Rabijoa i Danila.

A nagrada je usledila samo osam minuta kasnije kada je pridošlica iz Šalkea donela izjednačenje nakon asistencije Kvadrada.

Bio je to sjajan trzaj glavom i šut koji Salvatore Sirigu nije mogao da zaustavi, a ovaj pogodak možete videti OVDE.

U poslednjih 15 minuta šansu je dobio i srpski reprezentativac Saša Lukić, ali je već posle prvog minuta na terenu zaradio žuti karton nakon oštrog starta.