Kad je teško, Kutinjo!

Autor: Dragan Milosavljević
sreda 08.04.2015.
22:48

Golom Kutinja "Redsi" su slomili otpor "žilavog" Blekburna i plasirali se u polufinale.

Beta/AP Photo / David Davies, PA

Fudbaleri Liverpula su se plasirali u polufinale FA Kupa, pošto su u ponovljenoj utakmici savladali domaći Blekburn sa 1-0.

Jedini gol na meču je postigao odlični Brazilac Kutinjo u 70. minutu.

Gol Kutinja možete pogledati OVDE.

"Redsi" su tokom celog meča bili bolji rival, kontrolisali su igru u potpunosti i sasvim zasluženo se plasirali u polufinale najstarijeg takmičenja na "ostrvu"

Utakmica na "Ivud Parku" nije obilovala nekim velikim uzbuđenjima, svega dve šanse su vredne pomena.

Za goste priliku nije iskoristio Kutinjo u 36. minutu a domaći su takođe jednom ozbiljno pripretili, bilo je to u drugom poluvremenu u 47. minutu ali je udarac Bena Maršala sjajno zaustavio Minjole.

"Redsi" će u polufinalu igrati protiv Aston Vile.

Ukoliko bi osvojili trofej, uspeli bi da spasu sezonu od koje su mnogo više očekivali.