subota 12.09.2020.
18:33

Nakon Ivića, uspešan i Paunović.

Twitter/@ReadingFC

Fudbaleri Redinga slavili su na startu nove sezone protive Derbi Kauntija i to kao gosti, bilo je 0:2 (0:2) na "Prajd parku".

Poveli su u 40. minutu, niska lopta iz kornera sa desne strane, ali je na nju naleteo Žoao, koji je sa par metara bez problema šalje u mrežu Derbija za 0:1.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Reding stiže i do drugog pogotka i to na fantastičan način.

Prvo je golman Rafael fintom izbacio napadača Derbija, potom je poslao sjajan pas ka napadaču i strelcu prvog gola Žoau. Ovaj je prihvata, ulazi u kazneni prostor rivala, a onda šalje prelep pas petom ka Edžariji, koji rutinski šalje loptu u dalji ugao za 0:2.

U drugom delu nije bilo promene rezultata, Reding se odlično branio, istakao se i golman Rafael sa dve odbrane, sve u svemu, zaslužena pobeda gostujućeg sastava.

Sjajan debi Veljka Paunovića u Engleskoj, samo dan nakon uspešnog debija Vladimira Ivića na klupi Votforda, takođe u Čempionšipu.

Baner 8

U ostalim mečevima prvog kola Čempionšipa videli smo pobede Bornmuta i Noriča, koji su ispali iz PL prošle sezone, remi je odigran samo na stadionu Milvola, gde je gostovao Stouk.

Birmingem je iznenadio Brentford, Šefild Venzdej je slavio u Velsu protiv Kardifa.

Birmingem - Brentford 1:0
Vikomb - Roterhem 0:1
Barnsli - Luton 0:1
Bornmut - Blekburn 3:2
Bristol siti - Koventri 2:1
Kardif - Šefild venzdej 0:2
Derbi - Reding 0:2
Hadersfild - Norič 0:1