nedelja 01.10.2017.
23:01

Sjajna utakmica odigrana je na "Alijanc Rivijeri" u okviru osmog kola Lige 1.

screenshot - Youtube.com

Nica je na svom stadionu dočekala Olimpik Marsej, a na kraju su gosti slavili sa 2:4 (2:3).

Počelo je sjajno za domaćina, Mario Baloteli je načeo mrežu Marseja golom u četvrtom minutu.

Nekih 12 minuta kasnije, novi šok za goste, Žan-Mišel Seri postiže gol za 2:0.

Ipak, Marsej se vraća, Lukas Okampos postiže gol za 2:1 u 26. minutu.

Prošlo je 15 minuta od gola bivšeg igrača Monaka, kada je Lis Melu postigao autogol, Marsej je došao do izjednačenja.

Neverovatno prvo poluvreme začinio je Okampos, svojim drugim golom na utakmici u poslednjem minutu prvog dela igre.

Nastavilo se sa uzbuđenjima već na samom startu drugog dela, nije prošlo ni tri minuta, a iskusni Luiz Gustavo je povećao prednost Marseja na 2:4, odmereni udarcem sa ivice kaznenog prostora. Ukrao je loptu igračima Nice, sjurio se ka golu i odlično šutirao u bliži ugao.

Nakon toga, 20ak minuta kasnije, bivši igrač Bajerna i Volfsburga pravi grešku, dobija direktan crveni karton i ostavlja goste sa igračem manje na terenu. Neoprezno je sa dve noge startovao u jednoj situaciji, sudija je procenio da je Gustavov start bio za direktno isključenje.

Ostalo je dovoljno vremena za Nicu da pokuša da dođe makar do boda, a najbolju priliku imao je Alesan Plea u 82. minutu. Sviran je penal za domaćina, napadač je preuzeo odgovornost, ali nije uspeo da zatrese mrežu Marseja, ostalo je 2:4 u korist gostiju, Mandanda je sačuvao mrežu, ali se mora priznati da je Plea traljavo šutirao. Snažno, ali nisko i po sredini gola.

Do kraja Nica nije uspela da stvori ozbiljniju priliku, te su gosti sa odneli ceo plen sa "Alijanc Rivijere".

Marsej je tako skočio na treće mesto na tabeli, imaju 16 bodova, dok je Nica sada 10. sa šest bodova manje od večerašnjeg rivala.