KAN - Poznat rasplet u Grupi A!

nedelja 25.01.2015.
21:02

Do poslednjeg kola nije se znalo ko će iz Grupe A otići u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, a večeras je ta dilema rešena.

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Poslednje kolo prve faze takmičenja na Kupu afričkih nacija počelo je večerašnjim mečevima Grupe A, a njihov epilog je da su prvi četvrtfinalisti selekcije Ekvatorijalne Gvineje i Konga.

Selekcija Ekvatorijalne Gvineje je u trećem kolu bila bolja od Gabona, slavila je sa 2-0, što joj je prva pobeda posle dva vezana remija, ali sasvim dovoljna za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Posle prvog poluvremena bez golova, u 54. minutu je dosuđen jedanaesterac za Ekvatorijalnu Gvineju, a Balboa je bio precizan sa bele tačke, za vođstvo od 1-0. Trijumf ove selekcije je potvrdio Salvador u 86. minutu - 2:0.

U isto vreme, Kongo je savladao Burkinu Faso sa 2:1 i izborio prvo mesto u ovoj grupi.

Kongo je poveo u 51. minutu golom Bifume i tu prednost održavao do 86. minuta, kada je Banse uspeo da izjednači.

Ali, samo minut kasnije, Nguesi vraća prednost Kongu, i donosi drugi trijumf u prvoj fazi takmičenja.

Konačna tabela Grupe A: Kongo 7, Ekvatorijalna Gvineja 5, Gabon 3, Burkina Faso 1.