petak 13.11.2020.
23:34

Sjajna utakmica Urugvaja u kvalifikacijama za Mundijal.

EPA-EFE/MAURICIO DUENAS CASTANEDA

Veoma bitna pobeda Urugvaja u borbi za Mundijal 2022. godine. Savladali su veoma jaku reprezentaciju Kolumbije i više nego ubedljivo na gostovanju, bilo je 0:3!

Već u 5. minutu katastrofalna greška Kolumbijaca, Nandez dodaje do Kavanija koji je rutinski savladao Ospinu za 0:1.

Do kraja poluvremena smo gledali ne tako lep fudbal, bilo je dosta duela, nervoze i u jednom i u drugom sastavu.

Drugi deo igre je bio nešto zanimljiviji.

Kolumbijci su preko Zapate pokušali da stignu do izjednačenja, ali je golman Kampanja dobro reagovao, da bi u 54. minutu videli i drugi gol. Bentankur je pobegao odbrani, Muriljo ga je oborio, sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Luis Suarez, Kolumbijci su već bili demoralisani.

Konačnih 0:3 delo je Darvina Nunjeza koji je opalio po lopti sa 20-ak metara, ona je završila u donjem desnom uglu.

Nervozni domaćini su završili meč sa igračem manje pošto je drugi žuti karton u nadoknadi vremena dobio Jeri Mina.

Bila je ovo druga pobeda Urugvaja u trećoj utakmici, Kolumbija je sada sa skorom 1-1-1, odnosno na 4 boda.