Kina - Posle sjajnog starta, Piksi ušao u seriju poraza

nedelja 16.07.2017.
15:28

Treći uzastopni poraz Piksijevog Gvangžu RF-a u kineskoj Superligi.

BETAPHOTO/MILAN OBRADOVIC/DR

Dugo je ova ekipa bila u vrhu tabele sve jačeg i atraktivnijeg šampionata Kine, ali potom je usledio krizni period, koji je danas i produžen novim porazom.

Gvangžu RF gostovao je u 17. kolu ekipi Čangčun Jataija i doživeo poraz rezultatom 3:2, što je timu Dragana Stojkovića Piksija ukupno peti neuspeh od početka sezone.

Gosti su dobili prvo poluvreme golom Je Čuguija, ali je u nastavku usledio preokret u režiji Odiona Igala, bivšeg napadala Votforda, koji je bio dvostruki strelac u ovom meču. Osim njega, gol gostiju pogodio je i Du Žeju, a trijumf Čangčuna mogao je da bude i ubedljiviji da je Hušti iskoristio jedanaesterac u 71. minutu. Trinaest minuta kasnije Ćao Ži je postigao drugi gol za Stojkovićevu ekipu.

Posle 17. kola, Gvangžu RF zauzima osmo mesto sa 24 boda, a Čangčun Jatai je na devetom sa dva boda manje.