Klop izbacio Bajern, vožnja busom i dalje u igri!

utorak 28.04.2015.
23:20

Borusija iz Dortmunda plasirala se u finale nemačkog Kupa nakon što je u Minhenu eliminisala Bajern posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Lam i Alonso prošli kao Teri u Moskvi, Nojer pogodio prečku, pa će Klop nastaviti da sanja poslednju vožnju busom.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri minhenskog Bajerna i Borusije iz Dortmunda potrudili su se da ljubitelji fudbala još jednom uživaju u čarima koje nose derbiji ova dva tima.

Loši rezultati Borusije u sezoni na izmaku učinili su da dueli sa Bajernom nemaju značaj kada je borba za titulu u pitanju, ali su zato ova dva kluba u utorak uveče odigrala utakmicu polufinala nacionalnog Kupa koja je predstavljala finale pre finala.

Drama u Minhenu pripala je ekipi Jirgena Klopa koja je mesto u finalu nacionalnog Kupa obezbedila tek nakon boljeg izvođenja penala.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio nerešen 1:1 (1:0) a tokom produžetaka nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala.

Golove pogledajte OVDE!

"Milionere" je načeo Robert Levandovski na isteku pola časa igre. Poljak je izašao pred Langeraka i lobovao ga ali je lopta završila u mreži tek iz drugog Levinog pokušaja.

Napadač Bajerna pogodio je stativu u prvom pokušaju nakon čega je zadržao prisebnost i kroz noge defanzivca Borusije loptu poslao u nebranjenu mrežu gola gostujuće ekipe.

Sve do 75. minuta na snazi je bio rezultat koji je u tridesetom postavio Robert Levandovski, a onda je usledio kontraudar Borusje iz Dortmunda.

Izjednačujući pogodak postigao je Pjer Emerik Obamejang 15 minuta pre kraja susreta a pogodak je bio regularan iako su Nojer i njegove kolege iz odbrane signalizirali da lopta nije prešla gol liniju.

U samoj završnici susreta Borusija je mogla do gola i trijumfa ali je Manuel Nojer čarobnom intervencijom sprečio Marka Rojsa da izraste u junaka.

Regularni tok susreta obeležila je nova povreda Arjana Robena koji je u igru ušao 68. minutu, da bi teren napustio pet minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Činjenica da je Roben obnovio povredu deluje zabrinjavajuće ako se uzme u obzir da Bajern početkom maja očekuje dvomeč sa Barselonom u borbi za plasman u finale Lige šampiona.

Tokom dodatnih 30 minuta Bajern je bio dominantniji, stvorio je nekoliko sjajnih prilika a u 117. minutu susreta verovatno je oštećen za jedanaesterac nakon intervencije Langeraka koji je nokautirao Levandovskog.

Dodajmo i to da je poslednjih 12 minuta produžetaka Borusija igrala sa igračem manje nakon druge javne opomene koju je Kevin Kampl zaradio za svega 25 minuta provedenih na terenu.

Usledila je penal serija u kojoj se Bajernu dogodilo nešto neverovatno. Sva četiri izvedena penala izabranici Pepa Gvardiole su promašili a posebno su bili interesantni udarci Filipa Lama i Ćabija Alonsa koji su se okliznuli poput Džona Terija u finalu Lige šampiona u Moskvi.

Borusiji su bila dovoljna dva postignuta gola, Humels je promašio a Bajern nije uspeo da ostavi u igri Manuel Nojer koji je pogodio prečku u četvrtoj seriji pa su "Milioneri" otišli u finale uz rezultat 2:0 u penal seriji.

40 Komentara

Mia San Mia
Wednesday, 29.04.2015
14:05

Svaka cast Borusiji na pobedi. Kako su igrali poslednjih 20-ak min, zasluzili su i da igraju produzetke/penale. Basti je imao 2 100%tne sanse i nije iskoristio, 2 cista penala nisu svirana, ali su kao i u vecini izgubljenih utakmica ove sezone, sami sebe su unistili svojim greskama, a ne nekom fenomenalnom igrom protivnika.

Sabo Vladan
09:05

Axaxaxxa jel ste vi normalni da se u Nemackoj namestaju mecevi.alo bre nije ovo Srbija

08:37

Neka neka idemo BvB!!! To je taj strasni Bayern koji je pobedio u LŠ Porto, Sahtar (nebi ni njih pobedili vec sudac mora dati crveni u prvim minutama pa onda oni kao najaci), Romu... A ove godine malo jaci klubovi su ih pobedjivali BvB, Volsburg... Mogu misliti kako ce ih oduvati Barca al neka i treba pa neka i dalje dovode sve sto valja Iz Bundeslige...

00:02

Ja sam navijac Bajerna od 97 godine i svaki mec bajerna pratim i nije da sad branim svoju ekipu od poraza vec jednostavno ovo jr klasicna namestaljka. Kao fol nerviranje za svaki potez sudije kad pogrijesi,nerviranje za svaku situaciju,pustanje dortmunda da psotigne gol da izjednaci i na kraju jedan alonso da sutira onako penal,pa jedan lam,pa gece sut koji bi svaki golman odbranio,pa nojer htio preko precke ali slucajno lopta pogodila precku. Klasicna namestaljka da dortmund ide u finale da bi isao u ligu evrope a sve zbog togs jer bajern uzima igrace od dortmunda :)

LuisSuarezFB
00:23

Ajde dosta vise. Kakva ce sva opravdanja navijaci Bajerna nalazati? Ko je kriv Bajernu sto je propustio silne prilike? Verovatno golman Borusije koji je odlicno branio. Ko je kriv sto igraci Bajerna ne umeju da sutiraju penale. Nadji neko bolje opravdanje. Sto prilika ste imali i kaznjeni ste.

Далибор воли Бајерн
01:02

Против Барселоне нећемо машити. У то буди сигуран. ;)

igorbolje
00:42

Ma batali ti to, promasili smo 9 odlicnih sansi i na kraju se desi to sto se desi, sami smo krivi za ovo ispadanje.

Emir
00:35

Ja sam rekao da ne trazim opravdanje za poraz samo kao poznavalac bajernov igre znam da je namestena utakmica. Jedan alonso koji daje golove sa 30 metara a ne penal onako da sutne. Vidim da si navijac barse pa se cujemo nakon te utakmice :)

Mustang
Tuesday, 28.04.2015
23:59

svaka cast, bas se radujem.. jos malo ce i iz lige sampiona da ispadnu

Bratot od Bitola
23:57

Zeleo bi prvo da cestitam igracima i navijacima Bajerna na izvanrednoj partiji, ali i na izvanrednoj sezoni, stvarno su jedna od najboljih, ako ne i najbolja ekipa na planeti ali veceras im se nije dalo iako su imali mozda i zrelije prilike za pobedu. Ali djaba se ne kaze - sreca prati hrabre. A momci iz Dortmunda su stvarno odusevili veceras, igrali su srcem dali 120%, izginuli su na terenu. Zbog ovoga se gleda fudbal, za ovo se zivi ljudi moji :)))))))

23:57

Није Клоп, већ чиста срећа. Незаслужено, али шта је, ту је. Лигу смо већ оверили, ајмо по клемпавог! #MiaSanMia

Mladen
23:52

Nek se zahvale sudiji čist penal on nesudi al šta je tu je. MIA SAN MIA

Andreas Cax Cavkic
01:17

Cist gol za trofej ponisten proslo finale....zaboravlja se zaboravlja...

23:43

jeste da je sudija pogresio kada nije dosudio penal kada je Smelcer igrao rukom,ali nema veze,drago mi zbog Klopa i Dortmunda sto idu u finale :D

Jurgen Klopp BVB
23:41

Au kakva utakmica, sjajna! nPenal je bio kad je Šmelcer igrao rukom, ali je isto tako bio penal kada je Benatia igrao rukom na početku meča posle udarca Reusa. nLangerak nije napravio penal nad Lewom jer je došao do lopte, a potom ga nalepio telom, ali i bilo je u petercu gde je golman zna se šta. nLangerak je igrač utakmice, tupim već god ipo dana da mora na gol, Roman je za penziju. nMkhitaryan je jedan sjajan igrač, i njegovim ulaskom se sve okrenulo, Kagawa mora na klupu, ne živi se od stare slave. nMogao je i Bayern proći, ne bi bilo ne zasluženo, i čestitam im na sjajnoj utakmici. Čestitam i mojoj Boruusiji jer se nije predala, bravoo momciii! nSportski pozdrav. :)

Vamos Real
23:39

Lamu i Cabiju klizaljke da daju hahahahhaha. :)

01:03

Битно је да нису чланови НАСА као Рамос.

Vamos Real
13:48

Kucaj,Ramos amazing penalty vs Portugal...onakav penal mogu da zabiju par ljudi na svetu u tako bitnoj utakmici,to su Ramos,Pirlo,Inijesta i jos nekoliko... :)

Barça el honor
23:38

Drago mi je sto je dortmund prosao iako je bajern bio bolji. Nojer bi trebao da nauci da je on golman i to po meni najbolji na svetu i on ne treba da sutira penale. Voleo bih da dortmund osvoji kup i tako se klop oprosti.

Nikola Nikola
23:36

Suđenje na JSL nivou. Bajernovi igrači- ne pamtim da jedan tim promašio 4 jedanaesterca u seriji, zaredom.

igorbolje
23:58

Sudiske greske se dese ne moze se protiv toga, ali oni promasaji Bernarta, Lewandovskog, Milera, Svajnstajgera ono ne smije da se desava, zato smo i kaznjeni na penalima i sto je najgore nova povreda Robena sve gore od goreg.

igorbolje
23:34

Niie toliko Bayern ostecen kod one situacije sa Lewandovskim koliko je ostecen kod one situacije kad je Smelcer namjerno zaustavio dribling Milera rukom, imao je malo srece Dortmund u ovaj mec ali to nije nikavi izgovor za one silne promasene sanse ono je bilo nevjerovatno

ppera 1
23:26

Ne znam da li su zaslužili, ali znam da mi je drago zbog Klopa što su izbacili Bayern. Da se igrač oklizne kod izvođenja penala sam već video, ali da se dvojica okliznu na istom mestu, e to nisam. Baš je bilo smešno...

23:26

Haha. A pricali su neki da je Bajern trenutno najbolji klub. Nije. Vidi se da je Barselona trenutno najbolji klub. Promasiti sva cetiri penala je zalosno. I sta izvodi Nojer, kao on ce da sutira? Sve se bacao u istu stranu. Svaka cast Borusiji i neka osvoje kup. Bilo bi zasluzeno.

23:45

penal je cista lutrija i sreca,a i videlo se da su prva dva penala za Bayern bila nesrecna jer su se okliznuli,ali nikako nije Farselona bolja od njih,videces sledeceg meseca ;) mada mi usput drago sto su ispalo zbog Klopa najvise :D

Alex DeLarge
23:46

Bajern je veceras bio bolji tim, cak je i pokraden od strane sudija. Ok je ako nisi gledao utakmicu, ali se susdrzi komentara. Cinjenica je da se finale igra za skoro mesec i po dana, forma moze itekako da se promeni za to vreme. Da ne pricam o tome da povreda makar jednog od napadackog trija direktno cini Barsu slabijom za 20-30%