nedelja 31.01.2021.
18:12

Atletiko gazi sve pred sobom.

EPA-EFE/Roman Rios

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Kadiz u gostima rezultatom 4:2 (2:1) u 21. kolu La Lige.

Kao i u većini utakmica madridskog tima, heroj je bio dvostruki strelac Luis Suarez, koji je sada prvi strelac lige sa 14 pogodaka. Ipak, malo je falilo da Ivan Šaponjić u finišu utakmice pokvari Suarezov dan, ali je njegov sjajan udarac glavom zaustavio Jan Oblak.

Suarez je u 28. minutu izveo perfektan slobodan udarac za vođstvo Atletika - 0:1.

Kadiz se vratio u meč posle samo sedam minuta, kada je Negredo postigao prvi pogodak za 1:1 prelepim udarcem u dalji ugao..

U finišu prvog dela igre usledio je potpuni haos. Koke je igrao rukom u šesnaestercu, sudija Hil Mansano je pokazao na belu tačku, ali se onda predomislio kada je pregledao VAR.

Samo nekoliko minuta prošlo je do Saulovog gola za preokret Atletika - 1:2.

Tek što je počelo drugo poluvreme, penal za Atletiko, odgovornost je preuzeo Luis Suarez i pogodio za 1:3.

Kadiz se nije predavao, u igru je u 66. minutu ušao Ivan Šaponjić, a pet minuta kasnije pogodio je Negredo za 2:3. Zanimljivo, ovim golom Negredo je preskočio Brazilca Ronalda po broju golova u La Ligi, sa 50 pogodaka

U 79- minutu, u centru pažnje bio je baš naš Šaponjić koji je bio najviši u skoku, snažno je udario loptu glavom, ali je Jan Oblak pokazao zašto je verovatno najbolji golman na svetu.

Sve dileme oko pobednika rešio je Koke u samom finišu posle Koreine asistencije.

Atletiko sada  ima 10 bodova više od Reala uz meč manje. Ko može da ih zaustavi?