"Kolo sreće se okreće" - Leverkuzen ostao bez pobede u 90. minutu!

subota 26.10.2024.
20:30

Ne mogu baš uvek "farmaceuti" da budu miljenici sreće u finišu.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Verdera iz Bremena i Bajer Leverkuzena remizirali su 2:2 u meču osmog kola nemačke Bundeslige.

Čitave prošle seozne akutelni šampion Nemačke bio je furiozan u završnicama utakmica i do bodova stigao golovima u i nakon 90. minuta, ali je večeras sreća okrenula leđa "farmaceutima", koji su ostali bez dva boda nakon što su primili pogoak u poslednjem minutu.

Poveo je Leverkuzen u 30, minutu golom napadača Viktora Bonifejsa koji je iskoristio dobar centaršut Žeremija Frimponga sa desne strane.

Verder je do izjednačenja došao u 74. minutu kada je Marvin Dukš glavom šutirao u suprotan ugao i ostavio nemoćnog golmana gostiju Hradeckog.

Posle samo tri minuta Leverkuzen je ponovo vodio. Prednost ekipi trenera Ćabi Alonsa vratio je defanzivac Volfsburga Feliks Aguautogolom.

Ipak, u 90. minutu domaćin je došao do velikog boda. Fenomenalan pogodak sa ivice kaznenog prostora postigao je vezista Romano Šmid.