Konačno Sautempton! "Vukovi" pali za četvrtfinale FA Kupa!

četvrtak 11.02.2021.
20:27

Najbolji način za prekid crne serije.

EPA-EFE/Naomi Baker

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa pošto su slavili na teškom gostovanju u Vulverhemptonu protiv istoimenog tima rezultatom 2:0.

Strelac vodećeg gola na meču na "Molinou" bio je Dani Ings u 49. minutu pošto je uz dosta sreće matirao golmana domaćeg tima, a priznanju gola je prethodila VAR tehnologija.

Prethodno je dve izgledne prilike u prvom poluvremenu za gostujući tim propustio Stjuart Armstrong, a ništa precizniji nije bio ni na startu drugog dela igre.

Najbolju priliku za "vukove" propustio je Fabio Silva pošto je njegov udarac završio preko gola.

Dugo je na snazi stajao ovaj rezultat, a onda je konačnu tačku na meč stavio Armstrong u 90. minutu pogodivši izuzetno precizno "malu mrežu".

Sautempton je tako pretposlednji tim koji je stigao među osam najboljih u FA Kupu, a poslednjeg četvrtfinalistu znaćemo kada svoje mečeve završe Barnsli i Čelsi.