Kongo sa dvojicom igrača manje i bez potencijalnog Zvezdaša upisao trijumf!

ponedeljak 16.01.2017.
22:10

Utakmicom između DR Konga i Maroka okončano je prvo kolo Grupe C na Kupu Afrike.

Screenshot/YouTube

Neefikasan dan na šampionatu u Gabonu, a kao najveći dobitnik izašla je selekcija DR Konga.

Podsetimo, u prvom današnjem meču Obala Slonovače i Togo su igrali bez golova, 0:0, dok je DR Kongo savladao selekciju Maroka sa 1:0.

Ovaj meč smo posebno iščekivali kako bismo na delu videli Džeremija Bokilu, koji se pominje kao moguće pojačanje Crvene zvezde ove zime, ali on večeras nije dobio priliku da zaigra u pobedničkoj ekipi.

Gol odluke postigao je Herve Kage u 55. minutu meča, a trijumf Kongoanaca dobija na značaju i ako se ima u vidu da su od 81. minuta igrali bez isključenog Mutambale, a takođe i bez povređenog Zakuanija u finišu meča.