Kopa Amerika - Kolumbijci učinili uslugu Argentincima, "Gaučosi" uz maksimalne "Kafeterose" u četvrtfinalu!

nedelja 23.06.2019.
22:55

Kolumbija je ostvarila i treći trijumf, dok su Argentinci po prvi put slavili.

EPA-EFE/Jose Mendez

Selekcija Argentine slavila je "Gremio Areni" u Porto Alegreu protiv Katara sa 0:2 (0:1), a minimalan trijumf im je zahvaljujući novoj pobedi Kolumbije bio dovoljan za drugo mesto i prolazak u narednu fazu.

Gol odluke pao je već u četvrtom minutu, Lautaro Martinez je najpre sa samo par metara prebacio gol rivala, ali su fudbaleri Katara odmah u začetku narednog napada izgubili loptu, napadač Intera je dobio priliku za popravni i iskupio se, "Gaučosi" su poveli na samom startu utakmice.

Do kraja prvog poluvremena smo videli i solidnu šansu za Aguera, koji je ipak tukao pored gola, dok je u nadoknadi vremena veliku priliku za Katar propustio Al-Ravi, iz slobodnog udarca je pogodio stativu.

U nastavku još dve šanse za Aguera, ali nije imao sreće da zatrese protivničku mrežu.

Konačno je Kun pogodio protivničku mrežu, igrao se 82. minut kada je duplirao prednost Argentine i postavio konačan rezultat.

Kolumbija

Pulenima Lionela Skalonija je prolazak sa drugog mesta donela selekcija Kolumbije, koja je slavila protiv Paragvaja sa 1:0 (1:0).

Poveli su "Kafeterosi" u 31. minutu, Arijas je dodao do Kueljara, ovaj se dobro snašao i iz nezgodnog ugla matirao golmana Paragvaja za 1:0.

Duplirao je prednost Kolumbije Luis Dijaz u 69. minutu, ali je njegov gol poništen nakon intervencije VAR, zbog igranja rukom.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Katar je završio takmičenje, najverovatnije su i Paragvajcu, mogu samo da se nadaju remiju Ekvadora i Japana, pa bi u tom slučaju zbog bolje gol razlike mogli da prođu kao drugi na tabeli trećeplasiranih.