Kopa Italija - Mihina Sampdorija eliminisana na 'Meaci'!

Autor: Boban Filipović
sreda 21.01.2015.
23:00

Posle današnjih okršaja plasman u ¼ finale italijasnkog kupa obezbedlili su Inter i Fiorentina.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Bivši selektro Srbije Siniša Mihajlović večeras na 'Đuzepe Meaci' nije uspeo da izađe kao pobednik iz duela sa čovekom kome je ne tako davno bio pomoćnik na klupi Intera, Robertom Manćinijem.

Krenulo je po zlu za goste iz Đenove već na samom startu meča, Nenad Krstičić je dobio crveni karton posle samo 12 minuta igre i Samp je bio prinuđen da se nosi sa 'Neroazurima' sa igračem manje.

Brojčano nadmoćniji domaćin je imao terensku inicijativu, ali se Sampdroija znalački branila.

Inter je najveću priliku da dođe do vođstva imao u 37. minutu kada je Mauro Ikardi promašio penal.

U nastavku sličan scenario, Inter pristiska, Đenovljani se brane, odolevali su do 71. minuta kada novajlija Džerdan Šaćiri postiže prvenac za 'Neroazure'. Aistirao mu je prodošlica iz Arsenala Lukas Podolski.

Šest minuta kasnije Mihajlovićeva ekipa ostaje sa dva igrača manje na terenu, drugi put je opomenut Poljak Žolek.

U takvom odnosu snaga, Mauro Ikardi koristi priliku da se iskupi za promašen penal, postiže gol protiv svog bivšeg tima za konačnih 2:0 čime su otklonjene sve dileme oko toga ko će u ¼ finale Kopa Italija.

Nemanja Vidić je pobedu svoje ekipe odgledao sa klupe za rezerve, a golove sa 'Meace' možete pogeldati OVDE.

Inter čeka boljeg iz duela Napoli – Udineze, koji je na programu sutra.

Nešto ranije plasman u ¼ finale italijanskog kupa je obezbedila Fiorentina pošto je savldala Atalantu sa 3:1.

'Viola' je dala tri gola gostima iz Bergama za manje od pola sata, Mario Gomez je bio dvostruki strelac, Huan Kvadrado je bio siguran sa bele tačke između dva gola nemačkog napadača.

Do odlaska na odmor Bjanki je postigao gol nade za Atalantu, ali rezultat se nije menjao do kraja.

Poslednjih pet minuta domaćini su igrali sa desetoricom, Alonso je dobio dva žuta kartona u veoma kratkom vremenskom inetrvalu.

Defanzivac Fiorentine, srpski reprezentativac Nenad Tomović je ostao na klupi sa rezerve.

'Ljubičasti' će u ¼ finalu na megdan Romi, osatli parovi su Milan-Lacio i Parma-Juventus.