Wednesday 13.01.2021
09:47

Argentinci bili na korak od čuda...

EPA-EFE/AMANDA PEROBELLI

Kada je Palmeiras pre nedelju dana šokirao River kao gost i slavio 3:0, delovalo je da je to kraj za Galjardov tim.

Ipak, noćas su Galjardovi momci odigrali neverovatan meč, imali 2:0, postigli gol koji im je poništio VAR i na kraju Palmeiras ipak nekim čudom ide dalje sa konačnih 3:2.

River je dva gola prednosti imao već posle prvog poluvremena i u drugom je sve bilo spremno za senzaciju.

U 29. minutu, Rohas je načeo mrežu Palmeirasa, da bi Bore u 44. pogodio za 0:2.

Kada je Montenijel u 52. minutu postigao pogodak, nastala je prava ludnica.

Riveru je poništen gol pošto je u začetku akcije jedan igrač bio u ofsajdu, VAR je odradio svoj deo posla na veliku sreću Palmeirasa i za nevericu na licu Galjarda.

Ipak, tada na scenu stupa temperament Rubebna Rohasa, koji je nepotrebno zaradio dva žuta kartona u 62. i 73. minutu, pa je River u finišu gol jurio sa igračem manje.

Ni tu nije bio kraj šokovima, pošto je  sudija u nadoknadi dosudio penal za River, delovalo je sve čisto, ali je onda stigla sugestija iz VAR sobe. Glavni arbitar je poništio svoju odluku, pošto je Suarez iscenirao pad preko Luanove odluke - ništa od penala!

River  je imao ukupno 11 udaraca u okvir gola, ali je golman Veverton bio jedina svetla tačka Palmeirasa  i igrač utakmice.