Kosti 90 minuta u pobedi Aston Vile, Buendia se vratio golom

utorak 24.09.2024.
23:17

Srbin konačno dobio minutažu.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u narednu rundu Liga kupa pošto su večeras kao gosti pobedili Vikomb rezultatom 2:1, dok je Lester eliminisao Volsol takođe kao gost, ali tek nakon penala.

Pobedu Aston Vile obeležio je povratnik Emilijano Buendia, koji je propustio čitavu prošlu sezonu zbog povrede kolena.

Unaj Emeri je očekivano rotirao i odmarao startnu postavu, pa je naš Kosta Nedeljković dobio šansu od prvog minuta i dobro je odradio posao do kraja.

Vila se u prvom poluvremenu mučila i tek je u nastavku došla do vođstva i pobede.

U 55. minutu, Buendia je bio na pravom mestu posle jednog centaršuta i izbijene lopte, te je glavom pogodio ugao za 0:1.

Sve je bilo gotovo tek u 85. minutu kada je Džon Duran postigao svoj novi pogodak, doduše, iz penala.

Počasni pogodak za Vikomb postigao je Kone u poslednjim trenucima utakmice.

Dalje je prošao i Lester koji je kao gost pobedio Volsol ali tek posle boljeg izvođenja penala. Posle regularnih 90 minuta nije bilo golova, a onda su u penal seriji za Lester pogađali Pereira, Kodi i Skip, dok su za domaće sva trojica izvođača bila neprecizna.