Kristijano i sudije odveli Real na čelo tabele!

sreda 30.12.2015.
17:53

'Kraljevski klub' privremeno zauzeo lidersku poziciju u Primeri, ali će se sigurno biti bure zbog načina na koji je Sosijedad poražen na 'Bernabeu'.

BETA/AP Photo/Efrem Lukatsky

Real Madid je u okviru 17. kola španskog prvenstva savladao Real Sosijedad sa 3:1 na utakmici koje su obeležile kontroverzne odluke glavnog arbitra Gonzalesa u prvom poluvremenu.

'Merengesi' su 'dobili' dva penala, Ronaldo je prvi promašio, potom se ispravio na popravnom i doneo prednost svom timu tri minuta pre odlaska na odmor.

Kristijanov promašaj je bio 100. promašen penal Reala u Primeri, a gol kojim je doveo Real u vođstvo njegov 50. pogodak sa kreča u španskoj Primeri.

Opširnije o tome i o dešavanjima u prvih 45 minuta utakmice na 'Bernabeu' mogli ste da čitate OVDE.

Iako su gosti iz San Sebastijana pored sudijskih odluka na njihovu štetu imali i dva peha u vidu povreda Agirećea i Kanalesa u prvom delu igre, ekspresno su poravnali rezultat u nastavku.

Hitronogi Portugalac Bruma je postigao efektan gol u stilu Tijerija Anrija u 49. minutu igre, pogodio je same raklje gola Kejlora Navasa iskosa sa leve strane.

Isti igrač je mogao nedugo potom da preokrene rezultat, ali to se nije dogodilo.

Ipak, nakon sata igre 'Los Blankosi' u poptunosti preuzimaju kontrolu utakmice, intenzivno napadaju i to donosi rezultat u 67. minutu.

Marselo je izveo korner, odbrana gostiju nije najsrećnije 'očistila' situaciju pred svojim golom, Kristijano Ronaldo hvata volej levom nogom sa ivice šesnaesterca i pogađa na 2:1.

Sve dileme rešio je rezervista Lukas pet minuta pre kraja, nepunih deset minuta pošto je ušao u igru umesto Benzeme, Bejl ga je ostavio oči u oči sa Rulijem pa rutinski trese mrežu za konačnih 3:1.

Real će bar za kratko biti prvi na tabeli, mogao bi tu i da ostane ukoliko Atletiko izgubi mali gradski derbi na 'Valjekasu' i ukoliko Betis napravi senzaciju na 'Nou Kampu' protiv Barse koja ima dva meča manje.

U isto vreme kad i Real, tri boda upisala je i 'probuđena' Malaga na gostovanju Levanteu u Valensiji. Minimalnu pobedu Andalužanima doneo je Duda u 78. minutu meča.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

37 Komentara

Ginseng
Thursday, 31.12.2015
00:09

Zalosno..pa bez sudija nista..Rafa da ostane barem do sl klasika bilo bi fenomenalno. :)) ima Petarda da bude na camp noo.

BarsaSaMarsa10
Wednesday, 30.12.2015
21:11
Boixos_Nois
20:13

Real je bez ikakve konkurencije najodvratniji klub na svijetu. Toliko od mene. I jos nesto, nisam ocekivao da ce se jos i Benzema pretvoriti u padavicara

real4ever
20:05

Prvi penal poklon, drugi čist kao suza. Diskutabilan je start Pepea u prvom poluvremenu, vrlo lako je mogao da pokaže penal za Sosijedad, kao i identična situacija u drugom poluvremenu kod drugog penala. Opet igrač Sosijedada igra rukom u 16, mada u tom slučaju lopta ne sprečava gotovo siguran gol kao kod situacije u prvom poluvremenu. Nije ovo bilo uvjerljivo kao što rezultat na kraju pokazuje. Još u Realovoj igri ima mnogo slabosti, no ohrabruje činjenica da Bejl igra sve bolje. Treba pustiti Beniteza do kraja i ovi zvižduci sa tribina mi idu na živce. Ja da sam na mjestu Pereza zatvorio bih tribine, ne bi niko ni gledao utakmicu kada se ponašaju kao divljaci. Sramota da Real u Madridu igra pred publikom koja zviždi igračima. Ovako ispada da Real svaku utakmicu gostuje igra na protivničkom stadionu. Većinom to nisu navijači nego neki turisti koji su ionako zalutali na tribine, a one Ultrase koji su zviždali jednom Kasiljasu treba ionako udaljiti što dalje od stadiona.

S-I-M-K-E_
21:10

Aman sta je sa tobom,kako moze drugi penal biti cist kao suza kada defanzivac Sosijedada prvo cisto blokira udarac nogom ali se potpom lopta nesrecno odbija u ruku,to po pravilima ne bi trebalo da se okarakterise kao penal,to sudije jednostavno ne bi smjele da sviraju...A ako su vec svirali,onda su morali dosuditi penal i za Sosijedad kada je Pepe napravio faul...Nepravda i kraj price.

Los Merengues
Friday, 01.01.2016
18:33

Drugi je cist penal,molim vas kvazi strucnjaci da ne pisete gluposti.Lopta ga je udarila u ruku promenila pravac i to je penal i kraj.

fudbalski objektiv
23:51

ja ne znam kakvu si ti igru igrao i kakva pravila znaš al definitivno su netačna. po fudbalskim pravilima ovo nije bio penal jer, prije nego sto je lopta udarila u ruku igrača, on je uspio prvo loptu nogom izblokirati. pročitaj prvo fudbalska pravila pa onda komentariši. pozz

real4ever
22:50

Ti ćeš mi reći. Za razliku od tbe ja sam igrao ovu igru i odlično znam pravila. 1. Igrač Sosijedada sprečava čistu akciju za postizanje gola. 2. Ruka mu se nalazi u neprirodnom položaju. 3. Lopta mijenja smijer i samim tim prekida akciju. 3 veoma dobra razloga za sviranje penala.

S-I-M-K-E_
21:10

real madrid
19:57

Dosta nam je vise ovog konobara unistio igru ali kako je krenuo unistice i klub.Dosta nam je vise kukavicke igre nismo mi mala ekipa nego kraljevski klub.Sa konobarom treba ici i Perez .

Pique0811
19:31

Cuj ovog Ronaldo namjerno promasio penal da mu mama brani on bi isao da pogodi,covjece ne zavaravaj sam sebe,covjek statistika

ppera1
19:20

Sudijski cirkus na utakmicama Real Madrida se očigledno nastavlja nesmanjenom žestinom. Bruka, šta drugo reći...

Brat Sergio (Return)
19:14

Iz ove utakmice cu samo spomenuti Kristijana. Danas je opet pokazao kolika je gromada od covjeka, namjerno je promasio onaj penal. Znamo svi da on nikad ne izvodi penale na onakav nacin, svaka mu cast. Najbolji u povijesti.

Camp nou
19:27

Mislis u istoriji! Ne seri da je namerno omasio.;)

01:29

Mislim historiji.

Eccentric
19:34

Nije namerno ne lupaj vidis i sam koliko je bio nervozan i hteo da se iskupi on je profesionalac prima platu i trebaa da realizuje penal bio on ili ne to mu je posao

S-I-M-K-E_
19:13

Sramotna poslednja 2 meca Real Madrida na svom terenu....Nista im ova pomoc sudija nece pomoci da osvoje titulu!Sada ce tek Barsa da bude jos jaca,u inat!

Stefaninho
19:13

Oni bez sudija nikad u vrhu ne bi bili....

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:08

prvi penal nije postojao i tu se desila pravda jer je ronaldo promasio penal..dok je drugi penal cist jer igrac sosijedada igrao rukom u svom kaznenom cak je zaustavio loptu da ne ode dalje...ronaldov drugi gol bio prelep...mada jednostavno real pod benitezom nema igru nema sredine terena nigde utakmice se dobijaju na neki individualni kvalitet bejla i ronalda

@stats
19:56

Odbila mu se od noge u ruku,pogledaj malo pazljivije snimak.

Boixos_Nois
20:12

Ako je onaj drugi penal bio čist onda je Barsa samo u utakmici protiv Atletika ove sezone oštećena za 3 penala. Oni su 3 puta čisto igrali rukom i nisu napucali sami sebe kao ovaj danas iz Sociedada

realmadridSR4
19:05

Nisam bio u prilici da gledam mec, pa me interesuje, je l' barem jedan od dva penala bio pravedan I je li REAL dobro igrao.

19:36

Prvi penal nije bio regularan, CR ga namjerno promasio. Drugi je postojao. Real je igrao lose, onako kako igra pod Rafom.

Mario Götze - Return
21:08

Debeli radi dobar posao nema sta, upropastio sve ono sto je Anceloti lepo napravio u igri Real Madrida...

Eccentric
19:04

losa odbrana vazna pobeda, danilo promasio profesiju jedva cekam cetvorku odbradbenu carvahal, ramos, varan, marcelo. ronalda sta reci covek drzi real dok hejteri hejtuju. igra na najvecem nivou 9 godina, u timu godine 10 godina.

Rise up
19:01

Gledao sam samo prvo poluvreme (dovoljno) ne znam da li je Real Madrid pobedio zasluzeno ali ih sudije guraju samo tako iz utakmice u utakmicu da je ovo postalo komicno

ManchesterUnited
19:56

Pomazu Realu i Ronaldu Nije mi jasno kako nije kaznjen za udaranje igraca na par utakmica. U PL su Kosta, Svajni, Paulista... dobijali kazne za slicne stvari.