subota 10.12.2016.
19:52

Fudbaleri Krotonea dočekali su Peskaru u 16. kolu italijanske Serije A.

screenshot - Youtube

Na kraju su domaći i slavili rezultatom 2:1 (1:0), a borba "fenjeraša" je obilovala uzbuđenjima.

Povelo je Krotone preko Paladina u 24. minutu, bivši fudbaler Juventusa je bio precizan sa kreča.

Imali su gosti idealnu šansu 20 minuta kasnije, ali je alabanski reprezentativac Memušaj promašio jedanaesterac.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su krenuli da "pršte" kartoni na obe strane.

Najpre je drugi žuti i isključenje zaradio fudbaler gostiju i bivši igrač Milana i Liverpula Alberto Akvilani, da bi manje od deset minuta nakon toga domaći poravnali brojčano stanje na terenu, kako je Kapeci zaradio drugu javnu opomenu te je morao ranije pod tuš.

Samo dva minuta nakon izjednačavanja snaga, gosti dolaze do gola, strelac je bivši fudbaler Intera Ugo Kampanjaro.

Ipak, nije dugo trajala radost gostiju, Krotone vraća prednost samo minut kasnije preko Ferarija.

Do kraja nije bilo golova, Krotone je preskočio Peskaru i sada je 18. sa bodom manje od prvot tima iznad crte, dok je Peskara pretposlednja sa bodom manje od današnjeg rivala.