Kup Francuske - Lion pregrmio "kanarince, Rajan Čerki predstavljen Evropi!

subota 18.01.2020.
23:01

"Lavovi" imaju neverovatnog igrača u svojim redovima.

prodirectsoccer.com

Šesnaestogodišnjak upisao po dva gola i dve asistencije u pobedi nad Nantom (4:3).

Tinejdžer dovodi Lion u prednost već u prvom minutu igre! Francuski ofanzivac koristi asistenciju Terijea i dribla golmana Nanta za lak gol.

Novi gol upisuje svega sedam minuta kasnije, asistencija se piše Traoreu.

Domaćin uspeva da smanji na 2:1 golom Emonda u 16. minutu, ali na dva gola prednosti vraća Terije upravo na asistenciju Čerkija, igrao se 37. minut.

U nastavku Musa Dembele promašuje penal u 67. minutu, ali francuski napadač ipak dolazi do gola samo dva minuta kasnije na asistenciju svog mlađeg kolege Čerkija.

"Kanarinci" su se probudili u zadnjih desetak minuta, domaćin smanjuje na 4:3 golovima Louza i Simona u samo tri minuta, ali nisu uspeli da naprave iznenađenje i postignu četvrti gol za produžetke što znači da Lion prolazi u osminu finala kupa Francuske.