Kup Francuske: "Žirondinci" crveneli pa ispali, Marsej se mučio, rutina "Kanarinaca" i "Zelenih", bruka Amjena

nedelja 07.01.2018.
19:46

U okviru 1/32 finala francuskog kupa, danas su četiri tima iz Lige 1 završila takmičenje.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Bordo je gostovao niželigapu Granvilu, na kraju je domaćin nakon produžetaka slavio sa 2:1 (1:1).

U regularnom toku je bilo 1:1, poveli su gosti preko Sankarea, da bi u sudijskoj nadokandi domaćin iskoristio brojčanu prednost, kako je u 86. minut u Sabali zaradio drugi žuti karton, Martinet je golu u 94. minutu odveo meč u produžetak.

U nastavku potpuni potom "Žirondinaca", Karik je zaradio crveni karton nakon 10ak minuta igre, skrivio je tom prilikom i jedanaestarc, koji je Dunijama pretvorio u gol.

Granvil je bio na pragu velikog iznenađenja, a sve je bilo jasno nakon pet minuta igre u drugom produžetku, kada je iskuni Plašil zaradio crveni karton i ostavio Bordo sa samo osam igrača u polju.

Sent Etjen Robert Beric

Sent Etjen je rutinski izbacio Nim, slavili su na "Žofri Žišardu" sa 2:0 (0:0).

Oba gola pala su u nastavku, najpre je Berić u 63. minutu doneo prednost "Zelenima", da bi samo pet minuta kasnije Bamba postavio konačan rezultat.

Treba napomenuti da su gosti od 12. minuta imali igrača manje, kada je Boskalji zaradio direktan crveni karton.

Pored Bordoa, takmičenje je završio i Anže, oni su na svom terenu izgubili od Lorijena sa 0:2 (0:2).

Hrvat Mateo Pavlović je zatresao sopstvenu mrežu u 29. minutu, da bi konačan rezultat postavio Buanga u 41. minutu susreta.

Klaudio Ranijeri

Ranijerijev Nant je pregazio niželigaša USM Senli, bilo je 0:4 (0:2) za "Kanarince".

Bamu i Ronžir su postigli golove u prvom delu igre, a domaćina je u nastavku sa dva gola dotukao Sala.

Mec je takođe nastavio takmičenje, slavili su protiv Dankirka sa 2:4 (0:1).

Nijane je goste doveo u prednost u 44. minutu, a onda je u nastavku viđeno čak pet golova.

Rivije je udvostručio prednost u 52. minutu, potom su domaći fudbaleri smanjili preko Fašana.

Kafu je vratio dva gola prednost, da bi na 1:4 povisio Niane drugim golom u 80. minutu susreta.

Konačan rezultat postavlja Fašan u 82. minutu, svojim drugim golom.

Marsej je nakon produžetaka izbacio Valensijen sa 1:0, gol odluke je postigao Amavi.

U još jednom duelu timova iz Lige 1, Strazbur je bio bolji od Dižona, slavili su sa 3:2 (1:1) nakon dodatnih 30 minuta.

Uzbudljivo je bilo u produžecima. Najpre je domaćin stekao dva gola prednosti preko Blajaka i Da Košte, da bi dramu uneo Tavareš u 103. minutu.

Na kraju je tako ipak i ostalo, Strazbur ide dalje.

Drugoligaš Sošo je deklasirao ekipu Amejna sa 6:0 (3:0).

U prvom poluvremenu su katastrofu gostiju iz Lige 1 najavili Ruiz, Maite i Kalulu, da bi u nastavku mrežu Amjena do vrha napunili Robine, Berenger i Daham.

Sve rezultate 1/32 finala Kupa Francuske, mečeva odigranih danas, pogledajte u nastavku: