Kup Italije - Ibra tragičar i sa postignutim golom, Eriksen vodi Inter u polufinale!

Autor: Stefan Matić
utorak 26.01.2021.
22:46

Vatreno na "Meaci".

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Na samom početku se videlo da nas čeka odličan derbi.

Milanisti su bili aktivniji na otvaranju meča, Saelemaekers i Ibrahimović su imali svoje šanse u prvih petnaestak minuta. A onda smo videli i gol.

Šveđanin je nastavio svoju seriju protiv bivšeg kluba, posle dva gola u prvenstvenom duelu usledio je i pogotak u kupu. Precizan šut Ibre, Handanović nije ni video loptu. Milan vodi od 31. minuta.

Inter je mogao da uzvrati do kraja poluvremena. Sančez i Brozović su imali svoje šanse, videli smo i prepirku Lukakua i Ibre. Obojica su dobili po žuti karton.

To se osvetilo Ibri već u 58. minutu. Šveđanin ruši Kolarova sa leđa, Inter ima igrača više u nastavku. Pre toga Sančez je imao odličnu šansu, Perišić je isto pretio. A onda 69. minut i očigledan faul nad Barelom u 16 metara.

Sudiji je trebala VAR intervencija, penal je potvrđen - Lukaku izjednačava na 1:1 u 71. minutu.

Na meču smo videli još jedan neobičan događaj, glavni sudija Valeri se povredio - potrajalo je dok se zamena Čifi spremio za ulazak u igru.

Inter napada, Hakimi je imao pokušaj a potom i Lukaku iz kornera - Tatarušanu siguran.

Lautaro Martinez je imao veliku šansu za preokret, Argentinac je istrčao odličnu kontru, ali ponovo golman Milana odlično interveniše. Dvojac Lukaku-Lautaro je imao sjajan dupli pas, Belgijanacje šutirao u 90. minutu, Taturušanu skida zicer sa nekih šest metara.

Junak utakmice jeste Kristijan Eriksen. Danac postiže fenomenalan gol u nadoknadi vremena, odličan slobodnjak. Tatarušanu nemoćan, Inter okreće rezulta na 2:1 u osmom minutu nadoknade.

"Neroazuri" su prošli u polufinale, sutra sa pažnjom prate Juventus - SPAL. Bolji iz susreta u Torinu biće takmac za finale.