Kup Konfederacija - 'Elf' rutinski, Čile kroz "iglene uši" do polufinala

18:57

Bitku za finale će voditi Nemačka i Meksiko, odnosno Portugalija i Čile.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Rezervista 'La Rohe' Martin Rodrigez je sprečio iznenađenje u u Moksvi.

Australija je povela u finišu prvog poluvremena golom Toisija, ali je vezista Kruz Azula, koji je zaigrao u nastavku poravnao rezultat na 1:1 u 67. minutu i tako obezbedio plasman u polufinale šampionu Južne Amerike.

Zanimljivost sa ove utakmice je da je legenda 'Ozija' Tim Kejhil odigrao svoju 100. utakmicu za reprezentaciju i tako postao 'centurion'.

Brazil Soccer WCup Chile Australia

Prvo mesto u grupi B osvojio je svetski šampion Nemačka zahvaljujući pobedi nad Kamerunom rezultatom 3:1.

Sva četiri gola pala su u drugog delu utakmice,  Demirbaj je ddoveo 'Pancere' u predsnost samo što je počelo drugo poluvreme, a 15-ak minuta kasnje Kamerun ostaje sa desetoricom jer je Mabuka dobio crveni karton.

Timo Verner je nepuna dva minuta kasnije duplirao prednost Nemaca, međutim, desetak minuta kasnije Kamerun se vraća u život sa desetoricom jer je Vinsent Abubakar matrirao Ter Štegena.

Ipak, sve dileme ekspresno otklanja Timo Verner svojim drugim golom na utakmici.

Nemci će u polufinalu na megdan Meksiku, a Čile Portugaliji.