Kup kralja - Almerija deklasirala prvoligaša, novi šou Umara Sadika!

subota 16.01.2021.
13:51

Nova odlična partija bivšeg asa Partizana.

Fudbaleri Almerije deklasirali su Alaves rezultatom 5:0 (3:0) i plasirali se u osminu finala Kupa kralja.

Heroj Almerije ponovo je bio Umar Sadik, strelac prvog i trećeg pogotka u osmom i 45. minutu.

Sadik se u oba navrata odlično snašao, najpre je iz teške pozicije, nakon dribliga, iskosa sa leve strane pogodio prvi ugao. Potom je u finišu prvog poluvremena uspeo da se "iskobelja" iz teške situacije, između golmana i čuvara i petom sprovede loptu u mrežu.

Između dva Sadikova pogotka, strelac je bio i Akiče, da bi u 52. minutu Batalja postigao autogol.

Konačnih 5:0 postavio je Viljar iz penala u finišu utakmice.

Treba istaći da je štoper Nikola Maraš odigrao ceo meč u dresu Almerije, dok je Radosav Petrović na terenu proveo poslednjih 15 minuta.

Almerija za sada ima sezonu iz snova, bori se za povratak u La Ligu, a sada je i u osmini finala Kupa kralja. Najveće zasluge za to ima Umar Sadik, koji je do sada postigao već 11 pogodaka, a kada stigne do brojke od 20 golova, Partizan dobija još 500.000 evra.

Najveći bonus Partizanu, od čak tri miliona evra, "pašće" ako se Almerija plasira u La Ligu.