Kup kralja - Brašanac najavio veliki preokret, Sedlar "požuteo" i izgubio od Kagave!

utorak 21.01.2020.
21:28

Polovičan uspeh srpskih internacionalaca u Španiji.

insidespanishfootball.com

U terminu od 19 časova danas su odigrane dve utakmice četvrte runde španskog Kupa kralja.

Osasuna je nakon preokreta slavila u Uelvi protiv Rekreativa sa 3:2 i to nakon produžetka.

Trećeligaš je nakon prvih 45 minuta vodio sa 2:0 zahvaljujući golu Morsilja i autogolu Ronkalje, da bi zaostatak ekipe iz Pamplone smanjio nekadašnji fudbaler Partizana Darko Brašanac u 76. minutu, tek desetak po ulasku sa klupe.

U 83. minutu Avila je izjednačio rezultat, pa smo gledali produžetke u kojem se desio veliki preokret kada je Perez u 114. minutu odveo svoj tim u četvrtfinale.

Saragosa je na domaćem terenu savladala Majorku sa 3:1, a sve golove smo videli u drugom poluvremenu.

Golom Blanka i Puada u 48. i 54. minutu, drugoligaš je brzo stekao veliki prednost, da bi pitanje pobednika definitivno rešio Linares u 75. minutu. Majorka je mogla samo do utešnog gola deset minuta kasnije preko Febasa.

Veoma zapažen bio je nekadašnji član Dortmunda i Mančester junajteda Šinđi Kagava koji je upisao asistenciju i zaradio žuti karton u pobedi svog tima.

Srpski internacionalac Aleksandar Sedlar odigrao je čitav meč za Majorku i pritom zaradio žuti karton.