Kup Kralja - Las Palmas se kockao, Atletiko lagano i velika blamaža Bilbaa

sreda 29.11.2017.
23:29

U osmini finala Kupa Kralja nalaze se i Formentera, Atletiko Madrid i Las Palmas.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Nakon 1:1 u prvoj utakmici 1/16 finala između Formentere i Atletika Bilbaa, danas slična priča, ali i poraz domaćih. Bilo je 0:1, sramota za ekipu koja igra Primeru protiv tima koji igra treću ligu.

Jedini gol na meču postignut je u 6. minutu nadoknade meča nakon kornera, Alvro Muniz ga je postigao, a "ludnicu" pogledajte OVDE.

Najlakši posao imao je Atletiko Madrid, iako su u prvoj utakmici odigrali 1:1 protiv Elčea, danas su uspeli da savladaju ovu ekipu na svom terenu sa ubedljivih 3:0.

Himenez je doneo prednost domaćima na stadionu "Vanda Matropolitano", a Fernando Tores je na asistenciju Kokea povisio prednost.

U nastavku, Tores na asistenciju Vrsaljka postavlja konačan rezultat, 3:0, odnosno 4:1 u ukupnom rezultatu.

Uzbudljivo je bilo u meču Las Palmasa i La Korunje, nakon prvog meča je bilo 4:1 za Las Palmas koji je danas bio domaćin, ali su se oni danas itekako kockali.

Gosti su poveli sa 1:0 preko Emrea Čolaka, a Borha je povisio na 0:2 početkom drugog poluvremena. Znali su gosti da su im potrebna četiri gola za prolazak dalje, što nije bilo tako daleko.

Toledo je smanjio na 1:2, ali gosti su i dalje imali isti cilj, do kojeg su umalo došli.

Povećali su prednost u ovom meču na 1:3 preko Borhe, ali to je bilo sve, nisu uspeli da postignu još jedan gol za veliku neizvesnost.