Kup Nemačke - Senzacija u Esenu, četvrtoligaš izbacio Leverkuzen! Kil nastavlja svoju bajku posle Bajerna!

utorak 02.02.2021.
21:16

Zanimljivi rezultati u Kupu Nemačke.

Epa/Friedemann Vogel

Fudbaleri Rot-Vajs Esena napravili su veliko iznenađenje u osmini finala Kupa Nemačke pošto su na domaćem terenu savladali Bajer iz Leverkuzena sa 2:1 nakon produžetaka.

Pogodaka u regularnom delu nije bilo, da bi "farmaceuti" poveli u 105. minutu preko Bejlija, a onda - potpuni preoket.

Član Regionalne lige Zapad, četvrtog ranga takmičenja, uspeo je da se vrati u život golom Oguzana Kefkira u 108, da bi devet minuta kasnije Simon Engelsman doneo veliku radost svojoj ekipii napravio ogromnu senzaciju protiv moćnog bundesligaša.

U drugom meču koji je takođe počeo u 18:30, posle 1:1 u regularnom delu, ekipa Kila uspela je da eliminiše Darmštat posle boljeg izvođenja penala 7:6.

Domaćin je poveo u 58. minutu golom Đani-Luke Sere, a izjednačujući pogodak bio je delo Serdara Dursuna.

Posle veoma uzbudljive penal-serije, Kil je nakon eliminacije Bajerna isto uradio i sa Darmštatom, pa sa nestrpljenjem očekuje žreb za četvrtfinale Kupa Nemačke.