Kup utakmice otvorile sezonu u Nemačkoj, favoriti bez greške, ukupno 14:0!

petak 29.07.2022.
22:59

Najubedljiviji Karlsrue.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Večerašnjim utakmicama prve runde nacionalnog kupa, počela je nova sezona u Nemačkoj.

Večeras su odigrane prvce četiri utakmice i sve četiri su završene pobedom favoritzovanih gostiju.

Najubedljiviji trijumf ostvarila je ekipa Karlsruea koja je kao gost sa 8:0 savladala ekipu Nojstrelica, uz het-trik Šlojsnera u prvom poluvremenu.

Derbi večeri ipak je bio duel u Minhenu, gde je Dortmund savladao domaću ekipu Minhena 1860 rezultatom 3:0. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu. Malen je u osmom minuti doveo ''Milionere'' u vođstvo, prednost je duplirao Belingem na asistenciju Rojsa u 31. minutu, a četiri minuta kasnije Adejemi je postavio konačan rezultat.

Nirnberg je sa 2:0 savladao ekipu Kan-Marijenborn, a najviše neizvesnosti bilo je u duelu u Drezdenu, gde je Štutgart golom Čurlinova savladao domaću ekipu Dinama sa 1:0. Štutgart je od 67. minuta imao igrača manje zbog isključenja Antona, ali domaći to nisu uspeli da iskoriste do kraja meča.