Kvalifikacije - Evropski šampion na Mundijalu, sigurna i Francuska!

utorak 10.10.2017.
22:38

Pobeda Portugalaca protiv Švajcarske znači i plasman ove reprezentacije na Svetsko prvenstvo. Prošli i Francuzi.

Beta/AP Photo/Armando Franca

Grupa A

U ovoj grupi se znalo da će Francuzi u Rusiju ako pobede Belorusiju, što se danas i desilo. Oni su savladali poslednjeplasiranu Belorusiju, Grizman i Žiru su doneli prednost domaćinima koji su danas igrali na stadionu "Francuska" u Sen Deniju, a Saroka je smanjio na 2:1 pred kraj prvog poluvremena.

Kako je vreme odmicalo, Francuzima je bilo jasno da će na SP, pošto su Šveđani gubili u gostima od Holandije, pa je rezultat ostao isti.

Holanđani su morali da slave sa 7 golova razlike da bi došli do baraža, nakon prvog poluvremena su golovima Robena poveli sa 2:0, ali su tu stali.

U nebitnom meču Luksemburg je poveo protiv Bugarske golom Tila.

Portugalci idu na Svetsko prvenstvo.

Oni su danas bili bolji od do sada maksimalne Švajcarske, svaka pobeda im je donosila plasman na SP zbog bolje gol-razlike od Švajcaraca.

Znalo se da će ove dve ekipe raspodeliti prva dva mesta još odavno, a danas je povela Portugalija i to autogolom Đurua u 41. minutu. Andre Silva je uspeo da povisi na 2:0 u 57. minutu i da donese veliku prednost Portugalcima koju nisu ispustili do kraja utakmice.

U nebitnim mečevima Mađarska je pobedila Farska ostrva sa 1:0 golom Bodea, a Letonija je razbila Andoru.

Grupa H

Ovde je odavno već sve bilo jasno, Belgijanci su među prvima izborili plasman na Svetsko prvenstvo, dok je bilo poznato da će Grci sigurno biti drugi.

Belgija je danas demonstrirala silu protiv Kipra, braća Azar su postizala golove, Eden prvo, pa Torgan, pa ponovo Eden iz penala.

Nije tu bio kraj, Lukaku je postigao novi gol za 4:0.

Bosna i Hercegovina je slavila na gostovanju Estoniji. Golom Hajrovića su poveli, ali su domaći izjednačili preko Antonova, da bi Hajrović pred kraj doneo prednost reprezentaciji BiH.

Grčka je pobedila Gibraltar koji se solidno držao u Pireju, Torosidis je postigao gol u 32. minutu, da bi Mitroglu sa 2 gola povisio na 3:0 sredinom drugog poluvremena. Janiotas je postigao gol za 4:0

Gibraltar 0

Da dodamo još za kraj da je reprezentacija Slovačke reprezentacija koja neće igrati u baražu, iako je drugoplasirana bila u svojoj grupi, pošto ima najslabiji skor u poretku drugoplasiranih ekipa.

Dakle, reprezentacije koje su se direktno plasirale u Rusiju iz Evrope su:

Francuska, Portugal, Nemačka, Srbija, Poljska, Engleska, Španija, Belgija i Island, pored domaćina Rusije.