Kvalifikacije za LŠ - Despotović presudio Nikšićanima, Bendtner heroj u 94. minutu!

sreda 18.07.2018.
22:46

Imamo i preostala tri putnika u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Epa/Jose Sena Goulao

Ekipa Astane iz Kazahstana i u revanšu u Nikšiću bila je bolja od crnogorskog šampiona, ekipe Sutjeske.

Astana je večeras slavila sa 2:0 i uz 1:0 iz prvog meča bez problema izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Sve nade Nikšićanima večeras je raspršio Đorđe Despotović, bivši napadač Crvene zvezde, koji je u 38. minutu postigao vodeći gol, a onda u 65. i asistirao Mežikovu za konačnih 2:0.

Mnogo uzbudljivije je bilo u duelu norveškog Rozenborga i Valura sa Islanda.

Islanđani su prvi meč dobili sa 1:0, a večeras u Norveškoj 3:1 za Rozenborg koji je do tog rezultata stigao golom Niklasa Bendtnera u 94. minutu iz jedanaesterca.

On je i prvi gol, početkom drugog poluvremena postigao sa bele tačke, a kod drugog je u 72. minutu asistirao Trondsenu.

Jedini gol za Valur večeras je postigao Sigurdson u 85. minutu, takođe iz penala. Imali su gosti tada rezultat koji ih vodi dalje, sve dok Bendtner nije postigao pomenuti gol u poslednjim trenucima meča.

Poslednji meč dana odigrali su Seltik i jermenski Alaškert. Škotski šampion je, baš kao u prvoj utakmici slavio sa 3:0 i bez ikakvih problema izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Sva tri gola večeras su postignuta u prvom poluvremenu, Dembele je bio dvostruki strelac, a konačan rezultat postavio je Forest u 35. minutu.