utorak 17.07.2018.
23:35

U senci Zvezdine borbe sa Spartaksom, večeras odigrano još devet revanš mečeva prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Screenshot/YouTube

Mađarski šampion Videoton, od sada pod imenom MOL Vidi, namučio se u dvomeču sa luksemburškim Dudelanžom. Prvi meč u Luksemburgu završen je rezultatom 1:1, a večeras u Felšutu tim Marka Nikolića slavio je sa 2:1 i izborio plasman u drugo kolo, gde ga čeka dvomeč sa bugarskim Ludogorecom.

Večerašnji trijumf, samim tim i plasman dalje MOL Vidiju su doneli Danko Lazović u 18. i Marko Šćepović u 58. minutu meča, a oba puta je u ulozi asistenta bio Nego, koji se ovog leta pominjao kao potencijalno pojačanje Partizana. Kuturije je u 54. minutu nakratko vratio potpunu neizvesnost u ovaj dvomeč, ali je Ščepović rešio sve dileme.

Ludogorec je bio mnogo ubedljiviji u ovoj fazi, savladao je Krusejders sa 7:0 i 2:0, pa Nikolićevom timu neće biti nimalo lako u sledećoj fazi takmičenja.

Najzanimljivija borba, prava drama čak, viđena je u Velsu, gde je domaći TNS umalo nadoknadio 0:5 iz prvog meča protiv makedonske Škendije. Velšani su slavili sa 4:0, a zanimljivo je da su prva tri gola postigli već za 35 minuta igre. Imali su dovoljno vremena za potpuni uspeh, ali to nisu iskoristili, pa Škendija ide dalje.

Poljska Legija je rutinski izbacila Kork siti, a jedan od strelaca u večerašnjoj pobedi od 3:0 bio je i naš Miroslav Radović iz jedanaesterca u 73. minutu.