L1 - Laveci spasao Parižane!

petak 21.11.2014.
22:32

Fudbaleri PSŽ-a "pregrmeli" su utakmicu protiv neugodne ekipe Meca slavivši sa 3:2.

Beta/AP Photo/David Vincent

Vratili smo se najjačim ligama u Evropi nakon dvonedeljne pauze, a prvi meč među pet najjačih liga odigrali su Mec i PSŽ.

Gosti su bili apsolutni favoriti, kao i u većini mečeva koje igraju na tlu Francuske, ali svoju pobedu nisu izborili tako lako kako su očekivali navijači ovog tima.

Krenulo je sve po planu, poveli su sa 2:0, prvi gol je postigao Pastore nakon samo 9 minuta igre, a drugi je "pao" samo 7 minuta kasnije. Strelac drugog gola za goste u ovom meču bio je Busman, igrač domaće ekipe koji je poslao loptu u svoju mrežu.

Kada su svi očekivali da PSŽ lagano privede meč kraju, fudbaleri ove ekipe su dopustili domaćima da se vrate u meč.

Videli smo čak 2 penala za 4 minuta, oba su iskoristili domaći fudbaleri (Maiga), pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

Pred sam kraj meča Ezegel Laveci je postigao gol za veliku radost gostiju, igrao se 83. minut, pa su Parižani na prvom mestu barem do nedelje kada svoj meč igra Marsej.