subota 30.01.2021.
20:29

Bavarci ponovo na sedam poena razlike u odnosu na prvog pratioca.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige, RB Lajpcig je na svom terenu savladao ekipu Leverkuzena rezultatom 1:0.

Čovek odluke u ovom susretu bio je Kristofer Nkunku, koji je postigao jedini gol u 51. minutu meča.

Finiš meča bio je zanimljiv, prvo su gosti mogli do izjednačenja preko Alarija u 89. minutu, a onda je na drugoj strani Zabicer iz ''slobodnjaka'' pogodio prečku.

Ovim trijumfom ekipa Julijana Nagelsmana se učvrstila na drugom mestu na tabeli, sa sedam bodova manje u odnosu na aktuelnog šampiona i lidera na tabeli, minhenski Bajern, koji je ranije danas ubedljivo savladao Hofenhajm (4:1).

''Farmaceutima'' je ovo drugi uzastopni poraz, a treći u poslednje četiri utakmice, pa je ostao na četvrtoj poziciji sa 32 boda, šest manje od večerašnjeg rivala.